20 ознак того, що ваша дитина вживає наркотики

Ознаки наркоманії

Не складно виявити ознаки наркоманії на обличчі – це розширені або сужені зіниці, шкірні висипання, виразки, судоми. Але це лише зовнішні ознаки наркоманії. При вживанні деяких видів наркотиків помітити їх можна не відразу, вони з’являються тоді, коли розвивається залежність.

ознаки наркотиків

Але є й інші ознаки вживання наркотиків. Це зміни у поведінці, мисленні і способі життя. Щоб зрозуміти, які саме наркотики вживає ваша дитина, ви повинні знати 20 ознак того, що ваша дитина – наркоман.

Дитина – наркоман

Якщо у вас є побоювання, що ваша дитина вживає наркотики, ви повинні звернути увагу на низку ознак, які допоможуть вам переконатися в цьому.

 1. Розширені або сужені зіниці свідчать про те, що дитина вживає опіати або «швидкі наркотики»: солі, амфетамін, кокаїн.
 2. Безсоння – ознака вживання синтетичних наркотиків, які користуються популярністю у молоді.
 3. Сліди від уколів – прямий доказ того, що людина вживає ін’єкційні наркотики, наприклад: налбуфін, героїн, метадон, макове насіння.
 4. Борги та кредити часто свідчать про те, що наркоман бере гроші в борг, щоб купити наркотики.
 5. Ейфорія – емоційний підйом це перша ознака наркомана «під кайфом».
 6. Зміна кола спілкування – якщо людину оточують підозрілі люди, з ознаками наркоманії на обличчі, значить, вона теж вживає наркотики.
 7. Заперечення – якщо наркоман заперечує проблеми з наркотиками, ймовірність того, що він вживає, збільшується.
 8. Скритність і ізоляція найчастіше проявляються, коли наркоман намагається приховати своє вживання і відчуває почуття провини.
 9. Виснаження організму з’являється, якщо наркоман довгий час вживає наркотики – він втрачає апетит.
 10. Крадіжки – зникнення цінних речей з будинку, говорить про те, що у наркомана не було грошей на нову дозу, і він вкрав золото чи гроші, щоб купити наркотики.
 11. Ломка – пряма ознака вживання наркотиків. Якщо залежність почала проявлятися фізично – значить, ваша дитина вживає наркотики.
 12. Неуважність і неможливість сконцентруватися на якомусь одному занятті – це ознака вживання наркотиків.
 13. Провали в пам’яті – наслідок вживання та побічний ефект від наркотиків. Проявляється в забудькуватості і неможливості згадати те, що відбувається.
 14. Параноя – якщо ви помітили необгрунтовані страхи і неадекватну поведінку, значить, ваша дитина вживає наркотики.
 15. Агресія – спалахи агресії можуть з’являтися у період абстинентного синдрому, коли наркоман потребує нової дозі, але у нього немає грошей, щоб купити її.
 16. Зловживання алкоголем – якщо ваша дитина почала надмірно вживати спиртне – скоріше за все вона намагається замінити наркотик алкоголем.
 17. Передозування – пряма ознака вживання наркотиків.  Залежність досягла свого піку, і наркоман потребує невідкладної допомоги.
 18. Відмова пройти тест на наркотики – якщо ви намагалися поговорити з наркоманом на тему вживання, і він відмовився пройти тест на наркотики – це ознака наркоманії.
 19. Применшення – якщо наркоман зізнався у вживанні, але намагається переконати вас в тому, що він контролює ситуацію – це маніпуляція.
 20. Спроби втечі – наркомани часто йдуть з дому і можуть не з’являтися там кілька днів або більше, тому що хочуть приховати вживання.

 Що робити якщо дитина вживає наркотики

 Якщо ви знайшли схожі симптоми наркоманії у своєї дитини – негайно зверніться за допомогою в медичний центр доктора Василенко.  Лікар-нарколог проведе детоксикацію і надасть першу допомогу наркоману при передозуванні.

ознаки наркотиків у дитини

 Анонімна консультація та індивідуальний план лікування наркоманії допоможуть людині відмовитися від вживання наркотиків і уникнути зриву після реабілітації в майбутньому.  Профілактика наркоманії в школах допоможе вам своєчасно виявити проблему і усунути її.