Як вести себе з наркоманом

Пам’ятка для батьків

Якщо ви відчуваєте огиду, почуття провини і безсилля від того, що не можете дивитися в очі власній дитині, яка вживає наркотики – знайте, в цій ситуації опинилися не тільки ви.

як допомогти наркоману

І знайти вихід, на перший погляд здається неможливим, тому що наркоман заперечує залежність і відмовляється від лікування. Але своєчасно звернувши увагу на ознаки наркоманії, ви отримаєте шанс переконати наркомана пройти лікування і повернутися до тверезого способу життя.

Як вести себе з наркоманом

Згадайте свою першу реакцію, коли у вас виникли підозри про те, що ваша дитина вживає наркотики. Це був страх, вірно? Ви намагалися виправдати залежність або закривати очі на проблему? Якщо так – то це природна реакція, захисний механізм, який з часом зі стадії заперечення перейде в стадію прийняття. І коли це станеться, зберігайте спокій і самовладання.

Не шукайте причини для виправдання залежності від ПАР, не дозволяйте наркоману маніпулювати вами. Прийміть категоричну позицію щодо наркотиків – не давайте гроші на вживання, не допомагайте вирішувати проблеми з законом, боргами і кредитами. Дозвольте наркоману самому спробувати відмовитися від наркотиків.

Як допомогти наркоману

Ви не зможете допомогти наркоману, якщо не позбудетеся від співзалежної моделі поведінки. Якщо ви намагалися переконати наркомана пройти лікування, але це не принесло результат, значить потрібно звернутися за допомогою до фахівців. Не чекайте, що проблема зникне сама по собі. Якщо ви шукайте примусове лікування наркоманії в інтернеті – значить, ви знаходитесь у відчаї.

дитина наркоман

Не вдавайтеся до фізичного або психологічного насильства. Так ви не зможете допомогти наркоману. Якщо ви хочете змусити наркомана лікуватися – довіртеся мотиваційної команді медичного центру доктора Василенко. Будьте впевнені в тому, що фахівці знайдуть підхід до кожної людини, яка потребує допомоги.

Співзалежність лікування

Лікування співзалежності – це подолання залежного мислення, і допомога в усвідомленні проблеми наркоманії. Дізнатися про те, що відчуває наркоман, коли вживає наркотики і навчиться приймати його проблему – це перший крок на шляху до усвідомленої відмови від «спасательства» і саме руйнівної моделі поведінки для батьків наркомана.

Психологи та сімейні консультації під час лікування наркоманії в центрі доктора Василенко допоможуть сім’ї наркомана позбутися співзалежності і довіритися фахівцям. А наркоман отримає ефективну допомогу фахівців і після лікувальну підтримку сім’ї, коли відмовиться від вживання наркотиків.