Найпопулярніші наркотики

Наркоманія в Україні

Наркотики в містах України не тільки збільшують кількість наркозалежних людей, але і істотно позначаються на соціальному житті не вживаючих людей.

наркоманія в україні

Сім’ї, які змушені жити з наркоманом, піддаються психологічній напрузі з боку вживаючої людини, вони змушені вирішувати проблеми наркомана, близькі часто відчувають сором і почуття провини за те, що не можуть допомогти наркоману кинути вживати наркотики.

В Україні проблема наркоманії широко поширена. Але не кожна сім’я готова відкрито говорити про проблему. Ви повинні розуміти, що чим довше ви замовчуєте проблему наркоманії, тим менше шансів у вас її вирішити.

Види наркотиків

Наркотики умовно можна розділити на кілька видів.

види наркотиків

Важкі наркотики найчастіше виготовляються в домашніх умовах, як прекурсори наркомани використовують побутову хімію, продукти харчування і аптечні препарати. Наприклад, макове насіння, яке відноситься до наркотиків опіатів, можна виготовити в домашніх умовах. Із-за цього збільшується ризик передозування при ін’єкційному вживанні.

Легкі наркотики, до яких відноситься марихуана або гашиш, в деяких країнах продаються легально. Але в Україні їх продаж та виготовлення заборонено. Люди помилково вважають, що в залежності від виду наркотику, який вони вживають, будуть залежати наслідки вживання. Але це омана. Будь-який наркотик викликає психологічну залежність, а так само абстинентний синдром і фізичне звикання.

Популярні наркотики

Попереджений – значить озброєний. Розглянемо найпопулярніші наркотики серед молоді.

  • В першу чергу це аптечні наркотики.

Наприклад: Налбуфін, Дімедрол, Кодтерпін, Кодетерп. Вони користуються популярністю, тому що вільно продаються в будь-якій аптеці  міста. З кожним роком кількість підлітків, які вживають аптечні наркотики, зростає.

аптечні наркотики

Небезпека цієї ситуації полягає в тому, що наслідки вживання аптечних наркотиків, це: передозування, безсоння, порушення координації рухів, погіршення пам’яті, виснаження організму, психологічна і фізична залежність. Для лікування залежності від аптечних наркотиків знадобиться допомога фахівців.

  • На другому місці за популярністю серед молоді перебувають синтетичні наркотики, їх ще називають «клубні наркотики».

Підлітки вважають, що їх вживання не шкідливо і експерементують з різними видами наркотиків.

Наприклад: Екстазі, метамфетамін, сіль, галюциногенні гриби, амфетамін, ЛСД, спайс, МДПВ. Залежність від синтетичних наркотиків виникає миттєво. Психологічний потяг до вживання не дозволяє наркоману відмовитися від наркотиків. Ломка від синтетичних наркотиків проходить болісно.

клубні наркотики

При передозуванні допомогу повинен надавати лікар-нарколог. Лікування залежності від синтетичних наркотиків це не тільки детоксикація, але і тривале відновлення та реабілітація для позбавлення від психологічної залежності.

  • На третьому місці по популярності знаходяться важкі наркотики, переважно опіати.

Наприклад: макове насіння, героїн, метадон. Ці наркотики виготовляють у домашніх умовах або купують в готовому вигляді за допомогою закладок. Вживання важких наркотиків призводить до серйозних наслідків.

Хронічна безсоння, руйнування зубів, втрата зору, виснаження, провали в пам’яті, трофічні виразки, набряк мозку, інфекційні захворювання – це лише невеликий перелік наслідків вживання важких наркотиків. Вони миттєво руйнують організм, ломка від опіатів це біль у суглобах і кістках, яка може тривати більше місяця.

опіати

Кинути вживати опіати без допомоги фахівців неможливо. При ін’єкційному вживанні крім залежності формується ігломания, і наркоман не може кинути вживати самостійно. Для того, щоб пройти курс лікування від наркоманії в першу чергу потрібно добровільне бажання людини відмовитися від вживання наркотиків.

Лікування залежності

Психологічна залежність виникає через підвищення толерантності до наркотику. Коли людина досягає хронічної стадії залежності, вона прагне повернути стан наркотичного сп’яніння і вживає кілька видів наркотиків одночасно, для посилення їх ефекту. Так само часто наркомани вживають наркотики одночасно з алкоголем, що може призвести до передозування.

лікування наркоманії

Фізична залежність від наркотиків з’являється тоді, коли в організму формується потреба у вживанні. Відмовитися від дози наркоман не може, тому що боїться відчувати ломку. Це замкнене коло називається залежністю. Щоб вчасно запобігти наслідки вживання потрібно своєчасно звернути увагу на ознаки наркоманії та звернутися за допомогою.

Лікування залежності від наркотиків, це тривалий процес відновлення організму і психіки. У медичному центрі доктора Василенко вам нададуть професійну допомогу. Лікарі проведуть комплексне обстеження організму і підберуть для вас ефективну методику лікування наркоманії.