Героїн Частина 1

Героїн

Що таке героїн?

Героїн є потужним болезаспокійливим наркотиком, який викликає швидке звикання. Це один з найпоширеніших, найбільш швидкодіючих препаратів сімейства опіатів, серед яких є ще опіум, морфін і кодеїн.

Всі опіати виробляються з опіуму – природного соку, витягнутого з певних сортів маку (Papaver Somniferum і Papaver setigerum). Героїн або “діацетилморфін” – це напівсинтетичне похідне морфіну.

Опійний мак і виробництво сильнодіючого наркотику

Опійний мак росте в країнах Близького Сходу і Південно-Східної Азії. Він також росте в деяких районах Центральної і Південної Америки. Речовина, з якої роблять опіум знаходиться в самих макових голівках рослини. Їх розрізають, щоб витягти сік, з якого роблять морфін.

Морфін – законний препарат, з якого виробляють ліки, здатні полегшити біль. Його також використовують для виробництва героїну.

У людському мозку є рецептори, які здатні розпізнати опіати, такі як морфін. Ці рецептори знаходяться в тих частках мозку, які відповідають за дихання, відчуття болю та емоції.

Причина, з якої вони існують, – тіло саме виробляє природні речовини, які відповідають за зняття болю, вони називаються ендорфіни.

Вони виробляються, коли тіло отримує певний стимул, наприклад:

 • Вживання гострої їжі, особливо перцю чилі
 • Вправи (біг, стрибки)
 • Страх
 • Оргазм
 • Відчуття сонячного тепла на шкірі
 • Стрес

Героїнова наркоманія

Героїн – частий гість у нічних клубах. Це відносно дешевий засіб розслабитися після екстазі, метамфетаміну або кокаїну. Деякі наркомани помилково вважають, що якщо курити чи нюхати героїн, а не колоти у вену, то вони не стануть від нього залежні. Однак незалежно від способу вживання, вони піддають себе впливу препарату, який швидше за інших викликає залежність.

У залежність від героїну потрапляють люди будь-якого віку і будь-якого статусу. За останні роки спостерігається жахлива тенденція «омолодження» героїнщиків. Ціна на наркотик впала, що зробило його більш доступним для підлітків і молодого покоління.

Героїн – абсолютно заборонена речовина. Він не використовується в медицині. Кожна людина, яку спіймають на зберіганні, поширенні або виробництві наркотику, буде відповідати перед законом.

Чистота речовини

Чистий героїн являє собою білий порошок з гірким присмаком. Вуличний героїн можна знайти у вигляді гранул, порошку, розчину або таблеток. Його колір варіюється від білого до темно-коричневого, завдяки добавкам або домішкам, що залишаються від виробничого процесу. Коричневий героїн, який домінує на ринку Великобританії та Голландії, не розчиняється у воді і повинен бути розчинений в кислоті, зазвичай лимонної кислоти достатньо.

Способи вживання

Системні наркомани вводять героїн або внутрішньовенно (у вену), або внутрішньом’язово (в м’язи, зазвичай в плече), після того, як нагріють порошок в невеликій кількості води. Якщо вживати героїн таким чином, менше ніж через 10 хвилин настає розслаблення і відчуття ейфорії.

Якщо наркоман хоче випробувати «кайф» швидше, він введе речовину безпосередньо у вену. Залежна від героїну людина робить укол кілька разів на день.

Все більша кількість людей воліє палити або нюхати героїн, а не вводити внутрішньовенно. При курінні, героїн нагрівається у фользі, випаровування вдихаються через трубку або згорнуту банкноту. Це називається гонитва за драконом.

У чистому вигляді героїн являє собою білий порошок, який отримують з висушеного молочка опійного маку. Героїн з домішками може бути коричневого кольору, містити морфін і кадеїн, обидва дуже ефективні знеболюючі засоби. Існує також багато інших природних і синтетичних препаратів, схожих на героїн: кодеїн, діконал, дигідрокодеїн (df 118s), метадон, морфін, чистий опіум, пальфіум, темгезік і петідін.

Героїн – один з тих наркотиків, що найбільше в світі викликають звикання. Його отримують з опійного маку, разом з морфіном, опіумом та ін. Люди вводять препарат внутрішньовенно, вдихають, нюхають або ковтають.

Вуличні назви героїну: Гарік, Гера, Герасим, Сумний, Коричневий, Повільний, Перець, Розчин, Троян, Похмурий та ін.

Що героїн робить з організмом людини?

Героїн уповільнює реакції тіла людини, дає відчуття тепла й відчуженості, пригнічує активність мозку і розширює кровоносні судини. Високі дози наркотику викликають сонливість і седативний ефект. Героїн також знижує апетит. Блокує фізичний та психічний біль. Також він може викликати блювоту. Дуже часто вуличний героїн розбавляють іншими порошками, наприклад, глюкозою або тальком. Це небезпечно саме по собі, тому що наркоману стає важко зрозуміти, наскільки велику дозу він прийняв. Вуличний героїн з добавками призводить до передозування, коми та смерті.

Через те, що опіати викликають швидке звикання, у разі, коли людина припиняє або зменшує кількість вживаного наркотику, відразу ж починають проявлятися симптоми відміни. Звикання і фізична залежність розвиваються дуже швидко. Для того, щоб відчувати себе добре і навіть отримати задоволення, наркоману необхідно постійно збільшувати дозу.

Абстинентний синдром дуже неприємний, і схожий на форму найважчого грипу. Наркоман відчуває біль, пітливість, озноб, судоми. Як правило ці симптоми зникають через тиждень, однак найбільша проблема у відмові від героїну полягає саме в психологічній залежності.

Ризик для здоров’я людини

Коли речовина героїну покидає тіло і мозок людини, вона відчуває симптоми абстиненції, які часто схожі з симптомами вірусу грипу. У людини сльозяться очі, починається нежить, позіхання, втрата апетиту, тремор, паніка, озноб, пітливість, нудота, м’язові судоми, безсоння. Піднімаються температура та артеріальний тиск, частішає пульс, збивається дихання. Передозування героїну скорочує кількість повідомлень, які мозок посилає м’язам грудної клітини. Дихання людини сповільнюється, і якщо доза занадто висока, зупиняється.

Вживання героїну під час вагітності викликає викидні, відшарування плаценти, ненормально маленьку вагу в новонароджених, а також синдром раптової смерті.

Немовлята наркоманів народжуються вже залежними від препарату, і першим завданням в їхньому житті стає пережити абстиненцію.

Найнебезпечніший спосіб вживання героїну – ін’єкційний, тому що він доставляє додаткові проблеми, особливо якщо наркомани колються однією голкою і використовують одне обладнання, що викликає поширення таких смертельних інфекцій як ВІЛ і гепатит.

Ознаки наркотичної ломки:

 • Занепокоєння
 • Діарея
 • Сльози
 • Позіхання
 • Тремор
 • Втрата ваги
 • Спазми шлунку
 • Гусяча шкіра
 • Нежить
 • Важка тяга до препарату

Ці симптоми настають протягом 24 годин після останнього вживання препарату, і можуть тривати ще 7-10 днів. І хоча ці симптоми викликають сильний дискомфорт, переваг у наркомана, який хоче зав’язати, буде набагато більше після того, як вони пройдуть. Він зможе поправити своє здоров’я і заново радіти життю. Однак абстиненція може бути і небезпечною для здоров’я, залежно від того, яку кількість героїну вживала людина. Настійно рекомендується медичний супровід!

Ефекти тривалого вживання:

 • Фізична залежність
 • Психологічна залежність
 • Байдужість до навколишнього світу
 • Млявість
 • Запори
 • Інфекції серця
 • Абсцеси шкіри
 • Застій в легенях

Ознаки передозування:

 • Летаргія
 • Вузькі зіниці
 • Холодна посиніла шкіра
 • Уповільнене дихання
 • Смерть