Що робити при передозуванні наркотиками

Передозування від наркотиків це наслідок накопичення в організмі токсичних речовин, які входять до складу наркотичних препаратів.

передозування

Наслідки передозування в деяких випадках незворотні, і закінчуються летальним результатом. Першу допомогу при передозуванні повинен надавати медичний персонал.

Ознаки передозування опіатами

Кожен наркотик при попаданні в організм людини надає на нього різний вплив. Наприклад, при вживанні опіатів (героїн, метадон, макове насіння та інші) ускладнюється дихання, реакція організму притупляється.

передозування опіатами

Якщо передозування опіатами привело до зупинки дихання, це може закінчитися плачевно.

Ознаки передозування психостимуляторами

Психостимулятори, а так само синтетичні наркотики (амфетамін, сіль, кокаїн та інші) при передозуванні можуть спровокувати серцевий напад, м’язові спазми, конвульсії і втрату свідомості.

передозування кокаїном

При передозуванні кокаїном температура тіла може настільки підвищиться, що це призведе до пошкоджень мозку і неминучої загибелі.

Здебільшого, передозування від наркотиків закінчується летальним результатом, якщо наркоман не отримав першу допомогу.

Спроби самолікування не приносять результату, коли людина знаходиться в критичному стані, допомогу має надавати кваліфікований фахівець. Тоді шанси вижити збільшуються, а ймовірність смерті від передозування знижується.

Симптоми передозування

Звертайте увагу на перші ознаки передозування наркотиками!

ознаки передозування

Пригнічене дихання або зупинка дихання, відсутність пульсу, бліде обличчя, судоми і спазми, блювання, болі в області серця, втрата свідомості – це симптоми передозування від наркотиків.

Перша допомога при передозуванні

Людина при передозуванні втрачає зв’язок з реальністю і часто не усвідомлює, що з нею відбувається і що вона потребує допомоги.

перша допомога при передозуванні

Якщо ви побачили людину з ознаками передозування не проходьте мимо! Надайте їй першу допомогу і можливо ви врятуєте людське життя!

Як діяти при передозуванні

Зберігайте спокій, тому що ви єдиний хто може надати допомогу людині з передозуванням наркотиками.

Перш ніж проводити самостійні маніпуляції викличте швидку допомогу. Ви повинні дотримуватися покрокового плану дій, щоб врятувати людині життя.

  • Для початку перевірте чи є у людини пульс, чи знаходиться вона в свідомості, чи може говорити.

пульс людини

  • Якщо людина не відповідає вам, але зупинка дихання ще не відбулася, ви повинні спробувати повернути її до реальності. Це можна зробити, ущипнувши людину за мочку вуха або злегка струснувши її. Не допускайте втрати свідомості.
  • Якщо сталася зупинка дихання і серцебиття практично не прощупується, негайно телефонуйте в швидку допомогу і не забудьте повідомити про те, що у людини передозування наркотиками, щоб лікарі були підготовлені до надання першої допомоги.
  • Почніть робити штучне дихання потерпілому.

допомога при передозуванні

  • Якщо людина почала дихати самостійно і вам, наприклад, потрібно відлучитися, щоб змалювати лікарям ситуацію, обов’язково переверніть людину на бік, щоб вона не могла захлинутися власною блювотою.

Наслідки передозування

Передозування наркотиками дуже небезпечне. У багатьох випадках передозування виникає при ін’єкційному вживанні наркотичних препаратів і може привести до смерті.

При передозуванні ви не повинні панікувати, постарайтеся тримати себе в руках і слідувати інструкції для надання першої допомоги.

швидка допомога

Не залишайте одну людину з передозуванням наркотиками. Повідомте лікарям інформацію про те, які наркотики приймав чоловік і в якій кількості, щоб вони могли надати йому першу допомогу.

Після передозування наркотиками людина потребує детоксикації та стабілізації психологічного і фізичного стану. Пам’ятайте, що вживання наркотиків може закінчитися передозуванням і летальним результатом.