Надмірне вживання алкоголю

Зловживання алкоголем

Як зрозуміти ту грань, яка визначає, чи зловживаєте ви алкоголем?

зловживання алкоголем

Надмірним вживанням алкоголю можна назвати стан, коли організм починає відкидати спиртне, коли ви не можете вийти з запою, відчуваєте абстинентний синдром, коли потреба в алкоголі перевищує всі інші повсякденні обов’язки, коли сім’я, робота і друзі відходять на другий план.

Якщо на першому місці у вас – похмілитися, значить, ви досягли крайньої стадії алкогольної залежності.

Ознаки надмірного вживання алкоголю

Існує ряд ознак, за якими можна визначити надмірне вживання алкоголю. Наприклад, у жінок і чоловіків за статистикою добова допустима норма спиртного відрізняється.

жіночий та чоловічий алкоголізм

Жінки більш схильні до алкогольної залежності, ніж чоловіки. На це впливає сукупність факторів і індивідуальних особливостей організму. У випадку разового вживання спиртного може виникнути стан алкогольного сп’яніння, алкогольна інтоксикація або похмілля.

Щоденне вживання алкоголю і втрата контролю над своїми думками і діями свідчать про те, що ви зловживаєте спиртними напоями.

Толерантність до алкоголю

Ще однією ознакою зловживання спиртними напоями є підвищення толерантності до алкоголю. Організм звикає до розумної кількості алкоголю, і щоб досягти стану алкогольного сп’яніння людина змушена збільшувати кількість спиртного. Це рання стадія алкоголізму.

толерантність

Коли людина починає зловживати спиртними напоями, страждають всі сфери її життєдіяльності: фізична, психологічна, соціальна, сімейна, фінансова, моральна.

Надмірне зловживання алкоголем під час вагітності

Вагітним жінкам категорично заборонено вживати алкоголь. Це збільшує ризики розвитку деформацій у плода, наражає на небезпеку не тільки зародка, але і завдає неймовірної шкоди здоров’ю вагітної жінки.

вагітність та алкоголь

Вагітність і алкоголь – два несумісних поняття. При надмірному вживанні спиртного під час вагітності виникає ризик викидня. Якщо ви не можете кинути пити під час вагітності, в обов’язковому порядку зверніться за допомогою до фахівців, щоб уникнути плачевних наслідків вживання алкогольних напоїв під час вагітності.

Надмірне вживання алкоголю в підлітковому віці

Як відомо, в більшості випадків перше вживання алкоголю відбувається в підлітковому віці. Коли організм і психіка дитини ще не сформовані, вживання алкоголю у великій кількості може обернутися серйозними проблемами зі здоров’ям, психологічним станом, соціальною дезадаптацією і деградацією особистості.

підлітковий алкоголізм

Якщо ви помітили ознаки вживання алкоголю у своєї дитини, вам слід провести профілактичну бесіду про шкоду алкоголю для організму людини. Якщо ви не можете донести цю інформацію до підлітка, вам знадобитися допомога психолога.

Алкогольна залежність

Наслідком надмірного вживання алкоголю є алкоголізм. Залежність від алкоголю виникає поступово.

алкогольна залежність

Спочатку людина впевнена, що контролює своє життя, поступово збільшується толерантність до спиртного, що змушує залежного збільшувати добову дозу алкоголю, після чого формується психологічна потреба у вживанні, людина не може відмовитися від алкоголю і це призводить до алкогольної залежності.

Інтоксикація, цукровий діабет, підвищений артеріальний тиск, алкогольний психоз та безліч інших захворювань виникають внаслідок зловживання спиртними напоями.

Як допомогти алкоголіку?

Допомогти алкоголіку може кваліфікований лікар-нарколог, який проведе необхідні заходи з надання медичної допомоги при алкогольному отруєнні. При зверненні до медичного центру першим етапом лікування алкоголізму є повне обстеження організму і детоксикація.

як допомогти алкоголіку

Після того, як стан організму стабілізується команда фахівців складає індивідуальний план відновлення і реабілітації від алкогольної залежності.

Якщо алкоголік відмовляється від лікування, нарколог пропонує провести процедуру підшивки або кодування від алкоголізму для досягнення стійкої відрази до алкоголю.

Методи лікування алкоголізму підбираються індивідуально.