Метадон

Метадонова наркоманія

Звідки до нас прийшов метадон?

Метадон гідрохлорид – це опіоїд (синтетичний опіат), який був синтезований німецькою фармацевтичною компанією в часи Другої Світової Війни.

Спочатку метадон з’явився на ринку під назвою “Долофін”, і використовувався як знеболюючий засіб для лікування сильних хронічних болів. Навіть на сьогоднішній день він іноді використовується в цих випадках.

Метадон

Однак основна причина використання метадону – лікування наркотичної залежності. Ефект дії метадону набагато триваліший, ніж у препаратів на основі морфіну. Він може тривати до 24 годин, таким чином це дозволяє вводити препарат в програмах детоксикації та підтримки всього лише один раз на день.

Як приймають метадон?

Метадон, як правило, доступний у вигляді рідини або метадонової суміші, яку необхідно пити. Іноді лікарі виписують таблетки або ін’єкційні ампули. Як і багато інших наркотиків, метадон доступний і поза законом.

Які побічні ефекти має метадон?

На початку лікування метадонових програм часто настає смерть. Як правило це відбувається через надмірні дози (тобто в разі невірно оціненої толерантності).

Метадон – аж ніяк не нешкідлива речовина. Для когось підтримуюча доза препарату – ліки, для когось – отрута. Людина, що регулярно вживає опіати, розвиває в собі толерантність до них (звикання). Таким чином, не виключено, що толерантна людина може нормально функціонувати в дозуваннях, які можуть бути фатальними для не толерантної особи.

Метадонова наркоманія

Перші дози метадону у разі початку програми повинні бути ретельно зважені. Краще почати з низької дози, яка повинна повільно зростати протягом тижнів або навіть місяців.

Усі метадонові залежні страждають від супутніх захворювань (гепатит, пневмонія). Метадон зазвичай тягне за собою весь спектр побічних опіоїдних ефектів, у тому числі розвиток толерантності та фізичної і психологічної залежності.

Не менш небезпечна депресія дихальних функцій. Звільнені гістаміни можуть викликати гіпотонію або бронхоспазми. Інші симптоми: запор, нудота або блювота, седативний ефект, запаморочення, набряки.

Симптоми метадонового передозування

Тіло в цілому:

 • М’язові спазми

Дихання:

 • Ускладнене, повільне, неглибоке дихання
 • Зупинка дихання (зі смертельним результатом протягом 2-4 годин)

Обличчя:

 • Звужені зіниці
 • Посиніння шкіри
 • Посиніння нігтів і губ

Шлунково-кишкові проблеми:

 • Спазми шлунку та / або шлунково-кишкового тракту
 • Запор

Серце і судини:

 • Слабкий пульс
 • Низький кров’яний тиск

Нервова система:

 • Сонливість
 • Дезорієнтація
 • Кома

Що таке метадонова залежність?

Регулярне використання метадону (як і опіатів) викликає фізичну залежність. Як тільки людина припиняє використовувати метадон, починається синдром відміни. Фізичні зміни, які викликає метадон, дуже схожі на зміни, які викликає героїн: пригнічений кашель, звуження зіниць, сонливість, запор. Іноді, якщо людина вживає метадон вперше, її може сильно нудити.

Жінки, що вживають метадон, мають нерегулярний місячний цикл, хоча вони все ще зберігають здатність зачати дитину.

Метадон – опіоїд тривалої дії. Його ефект триває до 36 годин (це означає, що ще 36 годин після скасування, абстиненція не настає), і продовжує залишатися в тілі людини ще кілька днів.