Кокаїн

Кокаїн

Зловживання і дія

Кокаїн – дуже дорогий спосіб отримати задоволення. Його називають “ікрою серед вуличних наркотиків”.

Однак реальність кокаїну розбиває всі ілюзії вщент. Цей наркотик робить негативний вплив на роботу серця, мозку і почуттів. Більшість наркоманів, що вживають кокаїн, починають його обожнювати, не дивлячись на довгі і небезпечні для життя наслідки. Випадкова смерть від кокаїну може настати навіть у людини, яка спробував його вперше.

Кока, кокаїн, крек

Кокаїн являє собою очищений екстракт з листя кокаїнового куща Erythroxylum. Це рослина росте в Андах, регіон Південної Америки. За допомогою різних хімічних процесів виробляють дві основні форми кокаїну:

Порошкоподібний кокаїн – широко відомий на вулиці як “кокс” або “хіт” – він розчиняється у воді. Наркомани можуть вводити його внутрішньовенно або нюхати.

Крек – проводиться хімічним способом, який залишає речовина, яку можна курити.

Кокаїн: Анатомія кайфу

Куріння або ін’єкції кокаїну призводять до майже миттєвого ефекту. Швидке всмоктування речовини через носові тканини робить вдихання кокаїну майже таким же швидкодіючим. Незалежно від способу прийняття, він швидко потрапляє в кров і подорожує в мозок.

Глибоко в мозку, кокаїн починає взаємодіяти з хімічними посередниками – нейромедиаторами – нервами, які використовує мозок для зв’язку з тілом. Кокаїн блокує норадреналін, серотонін, дофамін та інші нейромедіатори від реабсорбції. В результаті хімічної реакції кількість нейромедіаторів нарощується і викликає ейфорію або відчуття “кайфу”.

Що хорошого в кокаїновому “кайфі”?

Люди, що вживають кокаїн, часто описують почуття ейфорії, як:

  • зростаюче почуття енергії та пильності
  • надзвичайно підвищений настрій
  • відчуття переваги.

З іншого боку, поряд з ейфорією виникають і:

  • дратівливість
  • параноя
  • неспокій
  • тривога

Ознаки вживання кокаїну включають:

  • розширені зіниці
  • підвищену енергійність та активність
  • перезбудження, піднесені промови

Безпосередній вплив кокаїну проходить в плині від 30 хвилин до двох годин. Куріння або ін’єкції призводять до швидкої ейфорії, однак вона також швидко випаровується.

Фізіологічні ефекти кокаїну

Кокаїн надає потужний вплив на мозок, що і викликає почуття сильної ейфорії. Однак, також він потрапляє і в кров, роблячи вплив на весь організм.

Цей наркотик шкодить мозку, серцю, кровоносних судинах, і легким. Кокаїн може привести до раптової смерті. Ось те, що відбувається в організмі:

Серце. Кокаїн дуже шкідливий для серця. Він підвищує частоту серцевих скорочень і кров’яний тиск в той час, як артерії постачають серце кров’ю. Результатом може виявитися серцевий напад, навіть у молодих людей, що не мають хвороб серця. Кокаїн також може викликати смертельний ненормальний серцевий ритм, який називається аритмією.

Мозок. Кокаїн може стискати кровоносні судини в мозку, викликаючи інсульти. Це може статися навіть у молодих людей, які мають інших факторів ризику для інсульту. Кокаїн викликає судоми і може викликати дивне і агресивну поведінку.

Легені та дихальна система. Вдихання порошку кокаїну пошкоджує ніс і пазухи. Регулярне вживання може привести до носової перфорації. Куріння крека подразнює легені і, в деяких випадках, викликає постійне пошкодження легенів.

Шлунково-кишковий тракт. Кокаїн звужує кровоносні судини, що забезпечують кишку. Отримане кисневе голодування викликає виразки або навіть прорив шлунка або кишечника.

Нирки. Кокаїн може привести до раптової ниркової недостатності за допомогою процесу, званого рабдоміоліз. У людей з високим кров’яним тиском, регулярне використання кокаїну може прискорити довгострокове пошкодження нирок.

Сексуальна функція. Хоча кокаїн має репутацію афродизиака, насправді він може і не дозволити вам закінчити те, що ви вже почали. Хронічне вживання кокаїну може привести до погіршення статевої функції у чоловіків і жінок. У чоловіків, кокаїн може викликати сповільнену або порушену еякуляцію.