Макове насіння (ширка): що це, ефект передозування, наслідки вживання та лікування залежності

Що таке ширка

«Ширка» це сленгова назва макового насіння, яке містить в складі опіати. Це «брудний наркотик», який виготовляється в домашніх умовах. Виготовлення макового насіння-це не складний процес, тому багато наркоманів освоїли це «мистецтво» і готують розчини для ін’єкцій самостійно.

макове насіння

Із-за цього не рідко трапляються передозування і смерть, так як у складі міститися не тільки хімічні речовини, але і нерідко потрапляють сторонні предмети, пил, бруд. Вживання макового насіння дуже небезпечно для життя людини.

Ефект макового насіння

Макове насіння надає розслабляючий ефект. Наркомани описують цей стан на межі бодрості і сну. Нерідко у них з’являються слухові, зорові і тактильні галюцинації, як при вживанні наркотиків-галюциногенів (екстазі, ЛСД, псилоцибінові гриби).

Ефект ширки триває кілька годин при ін’єкційному вживанні. Найяскравіші відчуття наркоман відчуває в перші кілька хвилин, після чого виникає стан апатії і сонливість.

Передозування

Безліч випадків смерті зафіксовано при вживанні макового насіння. Цей наркотик забрав багато життів. Смерть від передозування ширкою – найпоширеніша причина. При передозуванні наркоман втрачає зв’язок з реальністю і втрачає свідомість.

Нерідко в такому стані він може захлинутися власною блювотою і померти тому, що його совживачі перебувають у стані наркотичного сп’яніння і не можуть надати йому допомогу або викликати лікарів.

Виявивши ознаки передозування необхідно негайно звернутися до фахівців медичного центру доктора Василенко, щоб стабілізувати стан наркомана.

Наслідки вживання

Наслідки вживання ширки – проблеми з зубами, зниження зору, інфекції, гнійні рани, запалення, висип, збій у роботі життєво важливих систем організму, колосальної шкоди для нирок і серця, розумова деградація. В деяких випадках наслідки вживання це смертельні інфекційні захворювання – СНІД, ВІЛ.

передозування від ширки

Позбутися від наслідків вживання макового насіння можна тільки за допомогою спеціалістів медичного центру. Самостійно кинути вживати наркотик не вийде з кількох причин. Перша з яких – ломка від ширки.

Лікування залежності

Для того щоб пройти курс лікування залежності від макового насіння потрібно проконсультуватися з лікарями.

Після того, як вони визначать стадію залежності, лікарі запропонують індивідуальний курс лікування наркоманії, який допоможе не тільки зняти ломку від ширки, але і позбутися від бажання вживати на психологічному рівні.

Після реабілітації людина зможе налагодити всі сфери життя: фізичну, соціальну, психологічну, моральну і повернуться до життя без вживання наркотиків.