Профілактика наркоманії в школах

Профілактика наркоманії

Профілактика наркоманії в школах і вищих навчальних закладах допоможе знизити ризик розвитку залежності. У підлітковому віці згідно зі статистичними даними 60% школярів пробували наркотики у віці 16-18 років вперше.

наркоманія в школі

Найпопулярніші наркотики в школах: солі, спайс. Це одні з найнебезпечніших наркотиків у світі з непередбачуваною дією на організм і психіку дитини. Профілактика наркоманії – необхідна частина освіти та формування у школярів навичок тверезого життя.

Наркотики в школах

Причини великої кількості підлітків, які експериментували з наркотиками в тому, що поширення наркотиків у школі за допомогою закладок не контролюється. У більшості навчальних закладів вчителі і адміністрація, а також шкільні психологи не проводять профілактичних бесід зі школярками на тему шкоди наркоманії.

Страх відповідальності заважає об’єктивно оцінити ситуацію і прийняти заходи по профілактиці наркоманії в школі. Наркотики в школах наражають на небезпеку здоров’я підлітків та оточуючих їх людей. Не закривайте очі на проблему. Чим раніше ви звернете увагу на ознаки наркоманії, тим більше шансів допомогти підліткам відмовитися від вживання наркотиків.

Що робити

Щоб знизити ризик розвитку наркоманії у підлітковому віці необхідно регулярно проводити профілактичні бесіди зі школярами за участю адміністрації, класного керівника, шкільного психолога і батьківського комітету. Наркотики руйнують сфери розвитку особистості, і якщо не запобігти інтерес до наркотиків в ранньому віці можуть виникнути проблеми в майбутньому.

профілактика наркоманії

Захистити свою дитину можна використовуючи методи мотивації до тверезого життя та формування стійкого відрази до наркотичних речовин. Якщо ви не можете підібрати слова, щоб провести профілактику наркоманії в школі, проконсультуйтеся з фахівцями медичного центру доктора Василенко.

Проблема наркоманії в школах

Проблема наркоманії в школах залишається актуальною і сьогодні. Це пов’язано з відсутністю профілактики в навчальних закладах. Мета профілактики наркоманії в школах – попередити школярів про наслідки вживання і захистити їх від нездорового інтересу до наркотичних препаратів.

У групі ризику знаходяться діти з низькою успішністю і девіантною поведінкою, діти з не повних сімей, школярі, у яких батьки вживають алкоголь або наркотики. З’ясувати це можна за допомогою бесіди в неформальній обстановці з батьками, вчителями і самими школярами.

Вибравши правильну стратегію для профілактичної бесіди у вас вийде знизити ризик наркоманії в школі і допомогти тим підліткам, які потребують психологічної допомоги або лікування залежності від ПАР.