Симптоми і стадії алкоголізму

Розвиток алкоголізму

Алкоголізм розвивається з самого першого вживання, якщо у людини є схильність до зловживання спиртними напоями, психологічні проблеми, непереборна тяга до спиртного і інші чинники, які впливають на розвиток алкоголізму у чоловіків і у жінок, а також у людей похилого віку або підлітків.

розвиток алкоголізму

Щоб зупинити розвиток алкоголізму, необхідно розібратися які симптоми є “тривожним дзвіночком” і говорять про те, що помірне вживання алкоголю може перерости в хронічний або запійний алкоголізм.  Допомогти в цьому може тест на алкоголізм, або консультація лікаря-нарколога.

Стадії алкоголізму

Визначити стадію алкоголізму необхідно для того, щоб з’ясувати які руйнування психіки і захворювання алкоголіків присутні на момент звернення за допомогою.  Це допоможе з’ясувати який курс лікування алкоголізму в стаціонарі необхідний алкоголіку, щоб кинути пити назавжди і повернутися до тверезого життя.

  1. Першу стадію алкоголізму можна охарактеризувати помірним вживанням алкоголю або слабоалкогольних напоїв.  На цій стадії зростає толерантність до алкоголю, людина не бачить проблем, які виникають через пристрасть до спиртних напоїв і відмовляється від лікування.
  2. Друга стадія алкогольної залежності характеризується збільшенням добової дози спиртного, присутнє похмілля на ранок, після застілля.  Людина відчуває постійне бажання випити, щоб поліпшити своє самопочуття і відчути стан алкогольного сп’яніння.
  3. Третя стадія залежності від алкоголю це зниження толерантності до спиртного, формування психологічної залежності, виникають проблеми з пам’яттю і захворювання алкоголіків, стан стрімко погіршується і алкоголік не може вийти із запою самостійно.

Симптоми алкоголізму

Симптоматику алкоголізму можна визначити самостійно, без професійної допомоги.  Але лікар-нарколог зможе провести комплексну діагностику організму і психіки алкоголіка і скласти індивідуальний план реабілітації, для відновлення здоров’я і позбавлення від психологічної залежності.

  • Запійний алкоголізм говорить про те, що згубна пристрасть досягла критичної стадії, коли алкоголік не може кинути пити без сторонньої допомоги;
  • Зниження толерантності до спиртного проявляється у відсутності ознак алкогольного отруєння – нудота і блювання;
  • Наявність похмільного синдрому вранці, що змушує алкоголіка знову вживати спиртне, щоб полегшити свій стан;
  • Зовнішній вигляд людини набуває характерні для алкоголіків риси: набряклість, почервоніння, висипання, блідий колір обличчя;
  • Зміни в характері – запальність і агресивність, пригнічений емоційний стан, глибокі депресії;
  • Особистісна деградація – втрата інтересів, зміна кола спілкування, втрата життєвих принципів і цінностей.

Лікування алкоголізму

Для того, щоб допомогти алкоголіку кинути пити, необхідно проконсультуватися з командою фахівців медичного центру доктора Василенко: психологами, психотерапевтами, наркологом та іншими кваліфікованими лікарями, які підберуть ефективні методи алкогольної залежності для кожної людини індивідуально.

симптоми та стадії алкоголізму

Анонімне лікування алкоголізму дозволяє встановити довірчі відносини між алкоголіком і медичним персоналом.  Сім’я алкоголіка також потребує допомоги психолога, тому лікування в стаціонарі медичного центру Василенко включає в себе допомогу алкоголіку і його близьким.