Як допомогти алкоголіку, якщо він цього не хоче?

Як допомогти алкоголіку?

Почнемо з того, що вживання алкоголю – це усвідомлений вибір кожної людини. І приймати рішення з приводу того, щоб кинути пити повинен сам алкоголік.

як змусити алкоголіка кинути пити

Безсумнівно, алкоголізм завдає шкоди організму, руйнує здоров’я і погіршує психологічний стан. Крім того, від запоїв та зловживання спиртними напоями страждає не тільки сам алкоголік, але і його близькі.

Допомогти алкоголіку можна, якщо він усвідомлює проблему і у нього є бажання кинути пити.

Як переконати алкоголіка кинути пити?

Розглянемо найпоширеніші помилки родичів, які намагаються змусити алкоголіка кинути пити.

  • Тиск.

Життя з алкоголіком це не радість, а важкий тягарна серці. Вся сім’я страждає від наслідків алкоголізму. І коли рідні знаходяться на межі емоційного зриву, вони чинять тиск на алкоголіка, щоб він кинув пити.

Категорично не можна використовувати психологічний тиск на людину, яка вживає спиртні напої. Це може негативно позначитися на самому алкоголіку, спровокувати агресію і погіршити відносини в родині.

  • Самобичування.

Часто сім’я алкоголіка звинувачує себе в тому, що не може вплинути на алкозалежного, і переконати його кинути пити. Це викликає напругу і почуття провини у людей, які намагаються взяти на себе відповідальність за неправильний спосіб життя алкоголіка.

Запам’ятайте, вживання спиртних напоїв – це вибір кожної людини. У тому, що людина пристрастилася до алкоголю, немає вашої провини.

самобичування

  • Скандали.

Коли емоційне напруження наростає, настає той день, коли рідні люди починають відкрито демонструвати своє невдоволення поведінкою алкоголіка і влаштовують скандали. Така модель поведінки використовується від відчаю, і може привести тільки до тимчасового утримання алкоголіка від спиртного.

Ви повинні розуміти, що тим, що ви дасте вихід своїм негативним емоціям ви принесете користь тільки собі. Для алкоголіка скандал служить черговим приводом випити.

  • Ваше ставлення до алкоголю.

Якщо ви вживаєте алкоголь разом зі своїм зловживаючим чоловіком, не дивуйтеся, що у нього немає бажання кинути пити. Якщо ви купуєте алкоголь – ви показуєте людині ваше позитивне ставлення до спиртного. Через це алкоголік буде виправдовувати своє вживання тим, що ви самі складаєте йому компанію за столом.

Якщо ви хочете щоб ваш чоловік кинув пити – ні в якому разі не заохочуйте його дій і не купуйте алкоголь, уникайте спільного вживання спиртних напоїв.

алкоголік в сім'ї

  • Приховування фактів.

Якщо ви витрачаєте всі свої сили на те, щоб оточуючі люди не дізналися, що у вашій родині є алкоголік – це помилка. Перестаньте дбати про свою репутацію і подивіться на ситуацію з боку. Чим більше ви приховуєте факт зловживання спиртними напоями, тим менше у вас часу на те, щоб вирішити проблему.

Відкрито говоріть про алкоголізм і не соромтеся звертатися за допомогою до лікарів. Якщо в цьому є необхідність – не затайте пияцтво близької людини.

  • Заперечення.

З цим феноменом стикається не тільки сам алкоголік, для якого заперечення служить виправданням своєї залежності, але і його сім’я. Якщо ви закриваєте очі на проблему, якщо ви не хочете визнавати, що ваша близька людина – алкоголік, ви позбавляєте його можливості вести тверезий спосіб життя.

Не намагайтеся виправдати алкоголізм тим, що у людини був важкий день або стрес. Прийміть той факт, що алкоголізм – це хвороба і для його лікування знадобиться допомога медичного персоналу.

заперечення

  • Спроби кинути пити вдома.

Напевно ви намагалися захистити алкоголіка від вживання тим, що закривали його вдома, купували аптечні препарати для лікування алкоголізму, може навіть використовували народні методи, але не побачили результату.

Кинути пити в домашніх умовах неможливо. В умовах стаціонару під наглядом фахівців алкоголік отримає комплексну допомогу, якої він потребує. Самолікування може нашкодити, тому краще уникати спроб домашнього лікування алкоголізму.

Як змусити алкоголіка кинути пити?

Примусове лікування алкоголізму заборонено законом. Якщо вам пропонують примусове лікування – знайте, що це шахраї. Неможливо змусити людину кинути пити, якщо вона сама цього не хоче.

У медичному центрі Василенко ми використовуємо мотивацію, для того, щоб посилити бажання людини відмовитися від вживання алкоголю. На відміну від реабілітаційних центрів, де людину ізолюють від сім’ї, в нашій установі ми вітаємо, коли родичі перебувають поруч з алкоголіком під час лікування.

медичний центр

Фахівці рекомендують родині підтримувати людину, яка прийняла рішення кинути пити. Ми проводимо сімейні консультації та надаємо психологічну підтримку близьким алкоголіка.

Якщо ви не можете змусити алкоголіка кинути пити, зверніться до лікарів медичного центру доктора Василенко, які за допомогою психотерапевтичних заходів допоможуть людині усвідомити проблему і прийняти  рішення на користь тверезого способу життя!