Похмілля: що це таке, симптоми, скільки триває, лікування, що допомагає від похмілля

Що таке похмілля?

Похмільний синдром відчуває кожен алкоголік, який зловживає спиртними напоями.

похмільний синдром

На ранок після вживання алкоголю похмілля дає про себе знати і заподіює дискомфорт. Чим довше триватиме запій у алкоголіка, тим важче похмільний синдром.

Симптоми похмілля

Ознаки похмільного синдрому – це головні болі, нудота, блювота, поганий запах з рота, спрага, перепади настрою, пригнічений стан, дратівливість і втома.

ознаки похмілля

Однією з ознак похмілля може бути аритмія, це говорить про те, що спиртні напої надають згубний вплив на серцево-судинну систему.

Тремор рук і озноб – так само є ознакою похмільного синдрому.

Чому виникає похмілля?

Похмілля виникає через отруєння організму токсичними речовинами.

отруєння організму

В результаті алкоголізму порушується циркуляція крові до мозку і виникає зворотний ефект – набряклість обличчя свідчить про те, що приплив крові до мозку порушений, це говорить про те, що кров циркулює неправильно і алкоголь завдає шкоду організму людини.

Скільки триває похмілля?

Похмільний синдром має різну тривалість, залежно від того, яка кількість алкоголю була вжита за короткий проміжок часу.

Якщо людина страждає від запойного алкоголізму похмілля триватиме довше і ускладнюється тим фактором, що алкоголь надходив в організм тривалий час.

похмільний синдром

Тривалість похмілля у алкоголіка залежить від індивідуальних особливостей, тривалості стажу вживання і стадії алкогольної залежності.

На ранній стадії алкоголізму позбутися похмільного синдрому можна в домашніх умовах.

Якщо ж людина вживає алкоголь протягом кількох років – лікування похмільного синдрому повинен проводити нарколог в стаціонарі медичного центру.

Як позбутися від похмілля вдома?

Безліч народних методів лікування похмілля можна знайти в інтернеті. Розглянемо найпопулярніші з них:

  • Мінеральна вода без газу. У період похмільного синдрому потрібно вживати велику кількість рідини маленькими ковтками протягом дня. Це допоможе впораться зі зневодненням і сприяє швидкому виведенню токсичних речовин з організму.
  • Чай з медом. Завдяки вмісту в натуральному меді вітамінів та інших корисних речовин існує думка про те, що цей метод є ефективним і насичує організм поживними речовинами.

чай з медом

  • Активоване вугілля. Сорбенти, як відомо, допомагають вивести токсичні речовини з організму. Активоване вугілля – це старий народний метод лікування похмілля, але можна скористатися сучасними засобами, які продаються в аптеці.
  • Фруктовий сік і бульйон. Кажуть, що в період похмілля потрібно вживати багато рідини, в даному випадку бульйон дасть відчуття ситості, а у фруктових соках містяться вітаміни і поживні речовини, які додадуть сил в період похмільного синдрому.

сік при похміллі

  • Аспірин є в аптечці кожної людини. Це універсальний засіб від головного болю. Аспірин допоможе полегшити стан алкоголіка і зменшить набряклість.
  • Популярні аптечні сорбенти для лікування похмілля: наприклад Смекта, Полісорб, Ентеросгель та їх аналоги можна купити в будь-якій аптеці біля будинку. Вони допоможуть вивести токсичні речовини з організму і не завдають шкоди слизової шлунка. Не можна змішувати сорбенти з іншими медикаментами, тому що так їх дія знижується і не принесе належного результату.

сорбенти при похміллі

  • Валеріана або пустирник, а так само інші заспокійливі препарати і натуральні трави, на зразок ромашки, допоможуть заспокоїтися і заснути, тому що часто алкоголіки страждають безсонням під час похмілля.
  • Магнезія або Аспаркам допоможуть понизити шкоду алкоголю для серцево-судинної системи і прискорити обмін речовин в організмі, позбавлять алкоголіка від головного болю і набряклості.

душ

  • Контрастний душ – хороший спосіб підбадьорити організм і зняти втому і напругу в тілі під час похмілля.
  • М’ятний чай – позбавить від перших ознак похмілля – нудоти і блювоти. Рекомендується пити невеликими ковтками протягом дня.

Лікування похмільного синдрому

У деяких випадках позбутися від похмілля в домашніх умовах не виходить. Найчастіше з цим стикаються запійні алкоголіки, у яких крім похмільного синдрому присутні інші ознаки синдрому відміни – алкогольне отруєння або алкогольний псмхоз. В такому стані людина повинна перебувати під цілодобовим наглядом фахівців.

лікування похмілля

Єдиним правильним рішенням для безпечного виведення з запою і лікування похмільного синдрому є допомога кваліфікованого лікаря-нарколога. У стаціонарі фахівці проводять комплекс заходів, спрямованих на повне відновлення організму, виведення токсичних речовин і стабілізацію стану алкоголіка в найкоротші терміни.