Алкогольне отруєння: симптоми, перша допомога, лікування

Алкогольна інтоксикація

Алкогольне отруєння – це неминучість, якщо людина тривалий час зловживає спиртними напоями або страждає запійним алкоголізмом.

алкогольне отруєння

Продукти розпаду етанолу окислюються в печінці і отруюють організм і внутрішні органи, найбільшої шкоди алкоголь завдає печінці.

Чому виникає отруєння алкоголем?

На різних стадіях алкогольного сп’яніння незалежно від віку, статі та кількості випитого спиртного може наступити алкогольна інтоксикація.

отруєння алкоголем

Коли організм не в змозі засвоювати нову порцію алкоголю він починає його відкидати.

Симптоми алкогольного отруєння

Першими ознаками отруєння алкоголем є нудота і блювота, помутніння розуму, зниження температури тіла, а так само артеріального тиску. Людина стає блідою, шкіра набуває синюшного відтінку.

симптоми алкогольного отруєння

Значні порушення координації руху і втрата в часі і просторі можуть закінчитися повною дезорієнтацією і втратою свідомості.

Похмілля

Після великої кількості спиртного або тривалого запою кожен алкоголік стикається з похмільним синдромом. У цей період організм, отруєний токсичними речовинами, подає сигнали у вигляді нудоти, блювоти, запаморочення, тремору рук.

похмілля

Чим частіше людина вживає спиртні напої, тим менше стає сприйнятливість організму до алкоголю. Захворювання розвивається і прогресує, алкоголіку стає досить мінімальної кількості спиртного, щоб на ранок відчувати похмільний синдром і ознаки алкогольного отруєння.

Перша допомога при отруєнні алкоголем

У будь-якому випадку, першу допомогу при алкогольної інтоксикації повинен надавати медичний персонал. Виїзд лікаря-нарколога на дом допоможе стабілізувати стан алкоголіка.

Виведення із запою на дому це процес, при якому нарколог не знаходиться поруч з залежною людиною цілодобово, тому не може забезпечити утримання від вживання спиртного під час детоксикації.

виведення з запою на дому

Самолікування може погіршити стан алкоголіка або не принести результат. Тому першу допомогу при алкогольному отруєнні краще надавати в спеціалізованому медичному центрі для алкоголіків.

Лікування алкогольної інтоксикації

Комплексне лікування отруєння спиртними напоями проводиться командою фахівців. Лікарі обстежують стан організму і діагностують стадію алкогольної залежності та ступінь тяжкості алкогольного отруєння.

лікування алкоголізма запоріжжя

Після чого, згідно індивідуального плану лікування алкоголізму в медичному центрі проводять комплекс заходів, спрямованих на повне відновлення організму і психіки алкоголіка.

У більшості випадків для закріплення результатів реабілітації нарколог рекомендує провести процедуру кодування або підшивки від алкоголізму, щоб досягти стійкої ремісії і не повернення до вживання спиртного в майбутньому.