Алкогольне сп’яніння: що це, ознаки, ступені, лікування алкогольного сп’яніння

Що таке алкогольне сп’яніння?

Стан, який виникає при зловживанні спиртними напоями, і обумовлений дією психоактивних речовин, які входять до складу алкоголю називається алкогольним сп’янінням.

алкогольне сп'яніння

Ознаки алкогольного сп’яніння

Стан алкогольного сп’яніння можна визначити по психологічним, фізичним і поведінковим аспектам.

  • До психологічних ознак алкогольного сп’яніння можна віднести емоційні перепади, невмотивовані спалахи агресії, неуважність, не здатність контролювати свої думки і почуття, дратівливість, психологічну напругу, різку зміну настрою.
  • До фізичних ознак алкогольного сп’яніння відноситься порушення координації рухів, нудота, запаморочення. Організм сигналізує про те, що доза спиртного в організмі перевищує норму і починає відкидати алкоголь.
  • До поведінкових ознак алкогольного сп’яніння можна віднести непередбачуваність, нелогічність вчинків, в деяких випадках може виникнути алкогольний психоз (білочка). Поведінка алкоголіка може суперечити здоровому глузду, людина не віддає собі звіт в своїх діях і не може себе контролювати в стані алкогольного сп’яніння.

Ступеня алкогольного сп’яніння

Умовно можна розділити алкогольне сп’яніння на два ступені – легку і важку. Кожна з них має свої характеристики і особливості.

ознаки отруєння

Наслідки алкогольного сп’яніння при легкому ступені простіше запобігти. При важкому ступені алкогольного сп’яніння може знадобиться допомога фахівців.

  • Легка ступінь алкогольного сп’яніння характеризується відсутністю поведінкових змін. Але при цьому можуть з’являтися такі симптоми, як зниження уваги, людина не може сконцентруватися на одному занятті, з’являється неуважність і легкий стан ейфорії. Уже на цій стадії сп’яніння категорично забороняється керувати транспортним засобом, щоб уникнути згубних наслідків для себе і оточуючих.

алкоголь за кермом

  • Важка ступінь алкогольного сп’яніння призводить до повної дезорієнтації в просторі, нездатності адекватно оцінювати свої дії, втратою в часі, втратою почуття реальності, провалами в пам’яті, втратою свідомості, іноді у алкоголіка виникають напади агресії і якщо людина продовжує пити може виникнути алкогольний психоз.

Наслідки алкогольного сп’яніння

Як відомо, алкоголь обладає ейфоричною дією на організм і психіку людини. Під впливом спиртних напоїв людина втрачає контроль над собою і може зробити вчинок, про який потім пошкодує.

Наслідки алкогольного сп’яніння можуть бути самими різними – від дрібних правопорушень до великих неприємностей із законом, від алкогольного отруєння до таких серйозних наслідків, як кома.

правопорушення

У стані алкогольного сп’яніння людина може заподіяти шкоду собі або іншим і навіть не згадати про це, коли протверезіє.

Вживання алкоголю в ненормованих кількостях дуже небезпечно для психічного та фізичного стану людини.

Лікування алкогольного сп’яніння

Детоксикація – це перше, чого потребує людина при алкогольному сп’янінні. Нарколог медичного центру проводить необхідні процедури, для виведення токсичних речовин з організму.

Детоксикація в стаціонарі допоможе ліквідувати дію алкоголю і нормалізувати загальний стан людини, позбавить алкоголіка від похмілля і допоможе відновити функції організму в найкоротші терміни.

детоксикація

При важкому ступені алкогольного сп’яніння може знадобитися допомога нарколога-психіатра, щоб купірувати ознаки алкогольного делірію і уникнути негативних наслідків для здоров’я і психіки людини.

Комплексна допомога при алкогольному сп’янінні – це необхідний захід, для запобігання згубних наслідків зловживання спиртними напоями.