Психічні розлади у наркоманів

Розлади психіки у наркоманів

На тлі чого виникають психічні розлади у наркозалежних?  Відповідь проста: тривале вживання наркотиків руйнує психіку наркомана і з часом призводить до розвитку психічних розладів.  Найбільшої шкоди психіці завдають синтетичні наркотики та ін’єкційне вживання наркотиків.

розлади психіки у наркоманів

Систематичне вживання сучасних наркотиків закінчується дегенеративними змінами в мозку наркомана.  Побічним ефектом наркотиків для психіки є тривожні розлади, шизофренія, епілепсія, психоз, депресивні стани, суїцидальні думки, параноя, галюцинації.

Психічні розлади у наркоманів

Поширені психічні розлади у наркоманів виявляються практично відразу, не залежно від того, який вид наркотику людина вживає, який період часу і в яких кількостях.  Крім того, вживання ПАР призводить до розвитку смертельних захворювань у наркоманів.

Руйнівної дії на психіку наркоманів надають всі групи наркотиків.  У деяких випадках вживання призводить до незворотних змін в психіці.  Наркоман, у якого діагностовано психічні розлади повинен перебувати під наглядом фахівців і приймати медикаментозну терапію довічно.

Поширені розлади психіки

Найпоширенішими розладами психіки у наркоманів є побічні ефекти наркотичних препаратів, які при хронічному вживанні набувають стійкий характер.  Якщо ви помітили ознаки наркоманії у своєї дитини – негайно зверніться по медичну допомогу, щоб запобігти розвитку психічних розладів.

  • Маніакально-депресивний психоз.  Це захворювання відноситься до самих яскраво-виражених побічних ефектів синтетичних наркотиків: солі, спайс.  Супроводжується частими емоційними перепадами, від ейфорії до глибокої депресії.  Ознаками біполярного розладу є безсоння, гіперзбудливість, прискорена мова, порушення сприйняття навколишньої дійсності, безпричинна зміна настрою.
  • Невроз.  Ознакою неврозу у наркоманів є тремор, головний біль, порушення серцевого ритму і тахікардія, лабільність, панічні атаки.  Невроз відноситься до розладу невротичного типу і може супроводжуватися підвищеною тривожністю.  Якщо ці ознаки ви помітили у своєї дитини, рекомендуємо вам проконсультуватися з фахівцями або купити тест на наркотики в аптеці, після чого звернутися за допомогою.
  • Шизофренія.  Симптоми шизофренії не можна переплутати ні з одним іншим захворюванням.  Це проявляється в галюцинаціях, роздвоєнні особистості, маревному розладі, тривозі і депресії.  Наркоман не може контролювати свій стан і потребує невідкладної допомоги нарколога-психіатра для діагностики стану психіки і складання індивідуального плану лікування, медикаментозної терапії та відновлення після вживання наркотиків.
  • Депресія.  Стан, властивий для кожного наркомана, який відчуває ломку від наркотиків.  Пригнічений емоційний стан, відсутність інтересу до занять, які раніше доставляли задоволення, ізоляція, небажання говорити про свої проблеми, замкнутість і заперечення залежності – ознаки депресії у наркомана.  Щоб допомогти наркоману позбутися депресії ви повинні довіритися професіоналам медичного центру доктора Василенко.

Як вилікувати психічні розлади

Вилікувати психічні розлади у наркоманів в більшості випадків можливе тільки за допомогою лікарів.  Якщо ви не можете переконати наркомана лікуватися, проконсультуйтеся з фахівцями, які за допомогою інтервенції (метод переконання на лікування) допоможуть людині відмовитися від вживання наркотиків.

психічні розлади

У деяких випадках розлади психіки вимагають цілодобового спостереження і стаціонарного лікування.  Не відкладайте вирішення проблеми на завтра, адже стан наркомана погіршується з кожною новою дозою.  Щоб допомогти наркоману ви повинні звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців.