Спайс: що це таке, дія на організм, ознаки та наслідки вживання

Що таке спайс

У 21 столітті справжню епідемію залежності від психоактивних речовин серед молоді породив такий страшний синтетичний наркотик як спайс. Перший випадок інтоксикації невідомим наркотиком був зареєстрований у 2008 році.

Однією з причин такої небезпечності спайсу було те, що його продавали легально в магазинах під виглядом пахощів або курильних сумішей на основі збору трав, а значить, спочатку у потенційних споживачів не було страху перед цією речовиною.

спайс

Однак до складу спайсу входили не рослинні психоактивні компоненти, а хімічні сполуки, виведені в лабораторіях – синтетичні канабіноїди, які наносилися на трав’яну суміш.

Як діє спайс

Нестабільна формула хімічної речовини, якою обробляють трави, завжди діє непередбачувано. Відомі випадки, коли людина, покуривши спайс, повністю втрачала ідентичність зі своїм «Я», уявляла себе ким завгодно і чим завгодно, включаючи птахів, і спокійно виходила у вікно. Подібна дія наркотику неодноразово призводила до ненавмисного самогубства.

Ознаки вживання спайсу

На початку вживання спайсові наркомани зовсім не схожі на жахливий звичний образ наркоманів, вони виглядають цілком нормально, проте є певні ознаки того, що людина курила спайс.

Ознаки вживання спайсу

Особливо важливо ці ознаки взяти на озброєння батькам підлітків.

 1. Блідість шкіри і круги під очима.
 2. Стривоженість і нервозність без видимої на те причини.
 3. Мутний погляд.
 4. Загальмована реакція.
 5. Складність сконцентруватися на найпростішому питанні.
 6. Протягом 30 хвилин після вживання спостерігається активний кашель, тому що склад наркотика обпікає гортань. Також буде мучити сильна спрага.
 7. Застигання в одній позі, при цьому погляд спрямований в одну точку.
 8. Неконтрольований апетит.
 9. Апатія та сонливість.
 10. Байдужість до звичних занять, хобі.
 11. Різкі перепади настрою.
 12. Шкірні висипання, герпес, стоматит в результаті частого вживання.

Наслідки вживання спайсу

Вживання спайсу незмінно тягне за собою галлюцінації, людина втрачає орієнтацію в просторі і часі.

Часто, наркоманам, які вживають спайс, наркологи ставлять супутній діагноз – шизофренія. Настільки потужний вплив здійснює наркотик на мозок людини.

Лікування

Яким би страшним не був наркотик спайс, лікування спайсових наркоманів реальне! Позитивні результати дає комплексна терапія в реабілітаційних центрах, робота з психічною залежністю, сімейна психотерапія, правильна поведінка рідних в пост реабілітаційний період, робота над боротьбою з тригерами вживання і т.д.

Як би там не було, вихід завжди є, головне – звернутися за допомогою і робити максимальні зусилля на шляху до одужання.