Параноя у наркоманів

Що таке параноя

Параноя – це стан, який виникає при тривалому отруєнні організму наркотичними препаратами. Параноя – це нав’язливі думки і страхи, найчастіше негативного характеру, які змушують наркомана неадекватно мислити і діяти. Перебуваючи в цьому стані наркоман може заподіяти шкоду собі і оточуючим людям.

параноя

Параноя у наркоманів може тривати кілька годин – при одноразовому вживанні наркотиків, але на хронічній стадії залежності параноя супроводжує наркомана постійно і це є побічним ефектом від вживання.

Ознаки параної

Як зрозуміти що у наркомана параноя? Найчастіше параноя виникає відразу після вживання. Особливо це стосується вживання синтетичних наркотиків. Під впливом солі і спайса параноя може початися миттєво і наркоман цього навіть не усвідомлює. Він думає що контролює ситуацію і свої дії.

Ознаки параної – це бажання втекти від самого себе, сховатися, манія переслідування, галюцинації, страх викриття. Іноді в цьому стані наркоману здається, що за ним стежать. Або він може розчісувати собі руки до ран, тому що йому здається, що під шкірою щось ворушиться, свербить і заподіює йому дискомфорт.

Наслідки параної

В наслідок параноя може призвести до смерті, самогубства, передозування, вбивства. Наркоман, який перебуває в стані афекту не може ясно мислити і робить необдумані вчинки, які шкодять йому. Але ейфорійний ефект наркотиків і заперечення заважають йому усвідомити це і подивитися на ситуацію з боку.

наслідки параної

Крім того, якщо наркоман продовжує вживати наркотики, його стан загострюється. Параноїдальні припадки можуть перерости в шизофренію або психічний розлад. У деяких випадках, наслідки параної незворотні і людина повинна перебувати під наглядом психіатрів і приймати ліки-стабілізатори.

Лікування параної

Як позбутися від параної? В першу чергу необхідно відмовитися від вживання наркотиків. Неможливо позбутися від параної, не припинивши вживання. Після чого, необхідно звернутися за допомогою або викликати лікаря-нарколога на дом, якщо наркоман перебуває в неадекватному стані щоб надати йому медичну допомогу.

Лікування параної починається з обстеження психіки наркомана. Коли фахівці медичного центру доктора Василенко визначать ступінь шкоди, яку принесла параноя психологічному стану наркомана – лікарі підберуть необхідний курс лікування, детоксикації, відновлення і реабілітації для позбавлення від параної.