Як переконати наркомана лікуватися

Проблеми родичів: співзалежність

Багато батьків, дружин, дітей стають співзалежними, тому що змушені не тільки жити з наркоманом, але і вирішувати його проблеми. Кредити, борги, передозування, звільнення з роботи – це лише невелика частина того, з чим стикаються родичі наркомана.

співзалежність

Проблеми родичів полягають у тому, що вони відчувають змішані почуття: з одного боку вони бачать, як наркоман руйнує сімейні відносини і власне життя, з іншого боку вони відчувають емоційну прихильність і думають, що проблема може вирішитися сама собою. Обидва варіанти лише віддаляють неминуче – смерть від наркотиків.

Керівництво до дії

Якщо ви помітили ознаки вживання наркотиків, у першу чергу ви повинні зберігати спокій.

агресія

Не провокуйте наркомана скандалом, криками, не застосовуйте фізичну силу або психологічний тиск, а також пам’ятаєте, що ваші сльози і спроби змусити наркомана відчувати почуття провини – не спрацюють.

Причина цього – помутніння розуму у наркомана, стан наркотичного сп’яніння, відсутність можливості об’єктивно оцінити ситуацію і вплинути на неї. Як допомогти наркоману?

  • Купіть тест на наркотики в аптеці або запросіть додому лікаря-нарколога, який зможе підтвердити вживання наркотиків. Повідомте наркоману про своє бажання допомогти, використовуйте фрази: «Я турбуюся про тебе», «Я хочу допомогти тобі», «Я завжди підтримаю тебе», «Я хочу переконатися в тому, що ти не вживаєш наркотики». Це допоможе наркоману відчути себе в безпеці і зрозуміти, що в цій ситуації ви не «ворог», який намагається позбавити його задоволення, а «друг», який хоче надати допомогу і допомогти знайти вихід з цієї ситуації.
  • Якщо вживання наркотиків підтвердилося, будьте готові до того, що наркоман закриється в собі або на час піде з дому, щоб усвідомити, що назад дороги немає – попереду довгий шлях до життя без наркотиків. Кожен наркоман буде придумувати тисячу причин, щоб цього уникнути. Не тому, що він не хоче кинути вживати наркотики, а тому, що психологічне бажання вживати на першому місці і він просто не уявляє своє життя без цього. Будьте терплячим, наркоман повернеться, і ви зможете провести з ним бесіду.
  • Коли ви пройдете через все це, ви зможете застати наркомана зненацька, наприклад, коли він попросить у вас в черговий раз гроші на наркотики, придумавши переконливий привід для цього, або коли прийде додому, щоб поїсти і поспати після «марафону», або коли почне відчувати ломку від наркотиків і просити допомоги не буде в кого, адже його совживачі знаходяться в такому ж стані і не здатні надати йому допомогу.Тоді ви повинні переходити до дій! Діалог – важлива частина цього процесу.  Ви повинні підібрати потрібні слова, щоб переконати наркомана лікуватися.  Якщо ви не можете зробити це самостійно, зверніться до фахівців, які знайдуть мотивацію для наркомана.

 Після того, як у наркомана з’явиться бажання кинути вживати наркотики, лікарі медичного центру доктора Василенко підберуть індивідуальну програму відновлення і реабілітації від наркотичної залежності.  Наркоман, який пройшов реабілітацію назавжди викреслить з пам’яті спогади про наркотик, позбавиться від наслідків вживання наркотиків і набуде сенсу життя без них.