Амфетаміновий психоз: що це таке, симптоми, тривалість, лікування

Що таке амфетаміновий психоз?

Психічний розлад, що виникає на тлі тривалого вживання амфетаміну, називається амфетаміновий психоз.

Спотворене сприйняття дійсності під впливом синтетичних наркотиків викликає галюцинації.

галюцінації від амфетаміну

Перебуваючи в такому стані залежний відчуває гаму почуттів: панічний страх, параною і може заподіяти шкоду собі і оточуючим людям.

Симптоми амфетамінового психозу

Одним з найбільш поширених симптомів амфетамінового психозу є розлад свідомості, при якому залежний відчуває слухові, тактильні і зорові галюцинації.

У стані зміненої свідомості під впливом амфетаміну людина втрачає зв’язок з реальністю і починає вірити в ті образи, які викликані галюцинаціями.

амфетаміновий психоз

Фактори, які посилюють ризик виникнення амфетамінового психозу – це підлітковий вік, одночасне вживання різних видів наркотиків, які підсилюють дію один одного, захворювання організму і внутрішніх органів, зумовлені хронічним вживанням наркотичних засобів.

При тривалому вживанні амфетаміну психоз стає постійним, і визначити діагноз стає важко, тому що ознаки амфетамінового психозу мають хронічний характер.

Ознаки амфетамінового психозу

  • Параноїдальний розлад – це один з очевидних ознак психозу, який проявляється при щоденному вживанні амфетаміну. При цьому залежний знаходиться в постійному страху, який може не мати нічого спільного з реальністю. Загрози і параноя часто навіяні психозом, людина стає гіперчутливою і відчуває галюцинації, які на її думку є небезпечними для власного життя.

психоз

  • Маніакальний розлад – психічне збудження, яке виникає при вживанні амфетаміну. Емоційні перепади є ознаками амфетамінового психозу. Біполярний розлад збільшує ризик виникнення шизофренії, якщо залежний продовжує вживати наркотик. Маніакальний розлад може призвести до суїцидальних думок і плачевно закінчиться для залежної людини – психіатричною лікарнею або смертю.

Тривалість амфетамінового психозу

Тривалість психозу при вживанні амфетаміну безпосередньо залежить від того, скільки часу і в якій кількості залежний приймає речовину, а так само від виду вживання.

При ін’єкційному вживанні амфетаміну до небезпеки психозу додається високий ризик передозування і летального результату або суїциду. Якщо зростає кількість дозування, то посилюється психічний розлад на фоні вживання амфетаміну.

амфетамін

Психоз може тривати до тих пір, поки дія наркотику не припиниться або перейти в хронічну форму.

Лікування амфетамінового психозу

Амбулаторне лікування амфетамінового психозу можливо. Але за умови що у залежного немає доступу до наркотиків і алкоголю, які можуть погіршити стан людини в період лікування.

Нарколог-психіатр після огляду і діагностики підбере антіпсіхозні ліки, які здатні зупинити симптоми амфетамінового психозу. Але ризик того, що людина не буде дотримуватися курсу терапії при амбулаторному лікуванні присутній.

лікування залежності від амфетаміну

Тому фахівці рекомендують при виявленні перших ознак амфетамінового психозу, передозування або ломки від амфетаміну звернутися за допомогою в спеціалізовану установу.

Команда фахівців проведе ряд необхідних процедур, щоб стабілізувати стан людини і усунути наслідки амфетамінового психозу. Після чого лікарі рекомендують пройти курс реабілітації для позбавлення від психологічної залежності.