10 помилок батьків наркомана

Помилки батьків наркомана

Найпоширенішою помилкою батьків наркомана є заперечення того, що у дитини є проблеми з наркотиками. Чим довше ви закриваєте очі на проблему, тим швидше буде розвиватися залежність від наркотиків, і тим гірше буде ставати стан організму і психіки наркомана.

батьки наркомана

Найкращий спосіб переконатися в тому, що людина вживає наркотики – звернути увагу на ознаки наркоманії та пройти тест на вживання наркотиків. Після того, як ви будете впевнені в тому, що ваша дитина вживає наркотики, ви зможете проконсультуватися з фахівцями з приводу ефективних методів лікування наркоманії.

10 помилок батьків

Щоб запобігти проблему потрібно задуматися про дві речі: профілактику наркоманії в ранньому віці і помилки, які допускають батьки, коли дізнаються, що дитина вживає наркотики.

  • Заперечення. Якщо у вас є підозри, що ваша дитина наркоман, не закривайте очі на проблему і не думайте, що вона вирішиться сама собою. Щоб переконати наркомана пройти лікування, необхідно вчасно звернути увагу на ознаки вживання наркотиків і вжити заходи.
  • Зволікання. Навіщо відкладати вирішення проблеми на завтра, якщо факт вживання наркотиків підтвердили тести на наркотики? Зверніться за допомогою до фахівців вже сьогодні, це допоможе розпочати лікування та запобігти наслідки вживання наркотиків на ранній стадії розвитку залежності.
  • Таблетки від ломки. Шукати вихід в аптечних препаратах, щоб допомогти наркоману зняти ломку від наркотиків може погіршити ситуацію. Таблетки від ломки не вирішують проблему, а викликають залежність від медичних препаратів. Самолікуванням ви ускладнюєте ситуацію.
  • Детоксикація. Звернутися за допомогою лікаря-нарколога потрібно. Але детоксикацію не можна вважати повноцінним лікуванням наркоманії. І думати, що виведення токсичних речовин з організму допоможе наркоману кинути вживати наркотики – безглуздо. Це допоможе зняти ломку від наркотиків, але не вирішить проблему.
  • Профілактика. Якщо ви думаєте що в профілактиці наркоманії, починаючи зі шкільного віку немає необхідності, то ви помиляєтеся. Чим раніше ви проведете бесіду зі своєю дитиною про шкоду наркотиків, тим більше шансів уникнути розвитку залежності в майбутньому.
  • Довіра. Якщо ви безмежно довіряєте своїй дитині, але при цьому розумієте що прогули на навчанні, кредити, борги, безсоння, перепади настрою – це ознаки наркоманії, задумайтеся про те, що ваші спроби допомогти наркоману і вирішити його проблеми замість нього не принесуть результату.
  • Зрив. Якщо стався зрив після реабілітації – це не привід опускати руки. Зрив – показник того, що наркоман не усвідомив проблему і не втратив віри в те, що може контролювати вживання наркотиків. Почніть лікування заново, і ретельно вибирайте реабілітаційний центр, щоб не потрапити в руки шахраїв.
  • Сила волі. Якщо ви думаєте, що наркоман може відмовитися від вживання наркотиків самостійно, і що проблема наркоманії в тому, що у людини немає сили волі – ви помиляєтесь. Прийміть той факт, що наркоман боїться відмовити собі в задоволенні і не може сам кинути вживати. Він потребує професійної допомоги.
  • Рекомендації. Після лікування наркоманії фахівці медичного центру доктора Василенко рекомендують наркоману та його сім’ї дотримуватися рекомендацій, відвідувати процедури для закріплення результатів, і відвідувати сімейні консультації. Якщо ви не дотримуєте рекомендації – ймовірність зриву збільшується.
  • Примусове лікування наркоманії. Якщо ви думаєте, що примусове лікування наркоманії – ефективно, ви помиляєтеся. Не використовуйте психологічний тиск та фізичне насильство, якщо хочете змусити наркомана лікуватися. Зверніться до професіоналів, які допоможуть переконати наркомана пройти лікування.

Як уникнути помилок

Щоб уникнути помилок, батьки наркомана повинні своєчасно звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців з хімічної залежності. Це допоможе зупинити розвиток залежності на ранній стадії та запобігти зрив в майбутньому.

помилки батьків наркомана

Щоб допомогти наркоману кинути вживати наркотики, ви повинні довіритися фахівцям медичного центру доктора Василенко, які запропонують індивідуальний курс реабілітації і відновлення після вживання наркотиків.