Залежність від медичних препаратів

Аптечні наркотики

Ліки, які можна купити в аптеці, іноді здатні викликати звикання і абстинентний синдром. Це може статися із-за вживання медичних препаратів у великих дозах, при недотриманні рекомендацій лікаря, при зловживанні та симуляції болю, для того, щоб отримати нову дозу наркотику.

залежність від ліків

Аптечні наркотики – це група лікарських засобів: антидепресантів, знеболюючих, що містять кодеїн у складі, які при неправильному застосуванні викликають залежність.

Залежність від ліків

Часто при проведенні складних операцій, лікарі використовують знеболюючі ліки, які можуть викликати залежність. Післяопераційні болі у важких хворих іноді турбують їх, і вони потребують ліки, щоб позбутися дискомфорту і хворобливих відчуттів після операції.

Але у багатьох випадках хворі починають звикати до допінгу і не можуть обходитися без ліків в майбутньому. Це збільшує ризик виникнення залежності від ліків і надалі такі пацієнти повинні перебувати під наглядом лікарів, щоб уникнути розвитку залежності.

Залежність від медичних препаратів

Медичні препарати викликають залежність у двох випадках. Якщо після операції пацієнт продовжує скаржитися на погане самопочуття і дійсно потребує підвищеного дозування знеболюючих препаратів, щоб полегшити післяопераційні болі. Або якщо після лікування пацієнт маніпулює і симулює біль, щоб отримати наркотик.

медичні препарати

В такому випадку позбутися від наркотичної залежності можна після обстеження пацієнта та висновків психолога і лікаря про те, що людина не відчуває фізичного болю і не потребує медичних препаратів, але продовжує їх вимагати через виникнення психологічної залежності.

Лікування залежності від ліків

При виявленні симптомів виникнення залежності до ліків вам необхідно негайно повідомити про це лікуючого лікаря. Щоб уникнути розвитку залежності від ліків вам слід проконсультуватися з фахівцями медичного центру доктора Василенко. Лікар-нарколог, психолог, психотерапевт та інші фахівці проведуть комплексне обстеження організму і психіки людини і з’ясують, чи є у неї залежність від медичних препаратів.

Якщо ваші побоювання підтвердяться, вам необхідно буде пройти лікування наркоманії в стаціонарі для того щоб зняти ломку від ліків і стабілізувати психологічний стан. Після лікування наркоманії ви зможете відмовитися від вживання ліків і повернутися до звичного життя без вживання.