Стадії вживання наркотиків

Стадії вживання наркотиків

Одноразове вживання наркотиків часто носить випадковий характер. На цій стадії людина вживає без попереднього планування. Наприклад, підліток пробує наркотики тому, що так роблять його друзі.

стадії вживання наркотиків

Багато вживають психоактивні речовини кілька разів, що не несе за собою згубних наслідків на перший погляд. Але статистика свідчить про те, що одноразова спроба випробувати нові відчуття призводить до того, що людина починає вживати наркотики регулярно.

Як визначити стадію залежності

  • Проби та експерименти. При експериментах з наркотиками небезпека полягає в тому, що часто людина навіть не знає, який вид наркотику вона приймає, і наскільки наркотик сильний. Кожний організм сприймає наркотичні речовини по-різному, тому важко передбачити наслідки кожної людини, яка пробує наркотики вперше. Саме тому навіть разове вживання під приводом «просто спробувати» може спричинити за собою незворотні наслідки, в деяких випадках летальний результат.
  • Регулярне вживання. На жаль, люди не обмежуються разовим вживанням наркотиків, з’являється регулярність, наприклад, тільки по вихідним. Вживання викликає ймовірність ризикової поведінки: водіння автомобіля в стані наркотичного сп’яніння, непередбачувані спалахи агресії, симптоми параної, тривожності і депресії. Наслідки такого роду призводять до стадії зловживання і формування залежності від наркотичних речовин.
  • Зловживання. Зловживанням наркотиків називається поведінка, коли людина продовжує вживати, не помічаючи того, що це приносить проблеми за всіма сферами (біологічна, психічна, соціальна, духовна). На цій стадії людина вважає, що наркотик не є частиною його життя, але в той же час, не уявляє життя без них. Особливо при вживанні найнебезпечніших наркотиків зловживання може закінчиться передозуванням або смертю.
  • Толерантність. Підсвідомо людина відсторонюється від друзів і близьких, які не вітають вживання наркотиків, виправдовує чи заперечує власне вживання, навіть якщо розуміє, що потрапив у замкнене коло. До цього часу підвищується толерантність, тобто для того, щоб відчути ейфорію, людина збільшує дозу. Вживання наркотиків призводить до формування залежності. При скасуванні прийому речовини людина відчуває роздратування, млявість, втому, сильну депресію.
  • Залежність. На стадії залежності наркоман не в змозі припинити вживання наркотиків навіть якщо у нього виникають проблеми з роботою, грошима, псуються стосунки з рідними і близькими.Ознакою залежності є прояв абстинентного синдрому в разі відмови від вживання наркотиків: погіршення загального фізичного стану, пригніченість, нічим не обґрунтовані напади агресії. Наркозалежний може чинити протизаконні дії, а також доставляти шкоду собі і оточуючим через брак наркотику.

Лікування залежності від ПАР

Наркоманія – це психологічна і фізична залежність від речовини. Позбутися від неї можна тільки за допомогою фахівців з хімічної залежності. На ранній стадії вживання наркотиків від наслідків наркоманії позбутися простіше. При необхідності відмовитися від вживання наркотиків вам допоможуть лікар-нарколог, психолог, психіатр медичного центру Василенко дистанційно за допомогою лікування наркоманії онлайн.

лікування залежності

Якщо ви або ваш близький зіткнулися з такою проблемою як вживання наркотиків, не потрібно чекати настання незворотних наслідків, які в майбутньому можуть перекреслити все ваше життя.

Медичний центр Василенко надає послуги по боротьбі із залежністю від ПАР, які допоможуть вам відновитися по всіх сферах, а також раз і назавжди позбутися нав’язливої ​​думки вжити наркотик.