Алкоголізм: причини виникнення

Чому алкоголік п’є

Причини алкоголізму можна поділити на соціальні, психологічні, генетичні. До соціальних належать – неблагополучна сім’я, в якій один з батьків зловживає спиртними напоями, коло спілкування, де люди вживають алкоголь або слабоалкогольні напої, щоб зняти стрес або розслабитися після важкого робочого дня.

причини алкоголізму

До психологічних причин алкоголізму відноситься невміння справлятися з життєвими труднощами без спиртного, яке створює ілюзію вирішення всіх проблем. Не варто також відкидати генетичну схильність до алкоголізму, яка може проявитися як у підлітковому, так і в зрілому віці.

Характер алкоголіка

Психологічний портрет алкоголіка можна описати як запальну, імпульсивну, емоційну, конфліктну людину. Дефекти характеру можуть бути вродженими або набутими, але побічно вони можуть вплинути на розвиток алкогольної залежності. Характер алкоголіка з часом погіршується і його поведінка стає неконтрольованою.

Люди, які страждають від запійного алкоголізму або від хронічного алкоголізму перестають бути схожими на самих себе. Їх характер змінюється в гірший бік, і ті дефекти характеру які були раніше, стають явними і завдають негативного впливу не тільки стану алкоголіка, але також відбивається на сім’ї алкоголіка.

Алкоголік може кинути пити

Якщо алкоголік впевнений у тому, що може кинути пити самостійно або вийти з запою на дому без сторонньої допомоги але незабаром стикається з похмільним синдромом, під час якого виникає справжня психологічна ломка і фізичне нездужання, яке служить поширеною причиною зриву і пияцтва.

чому алкоголік п'є

Алкоголік може кинути пити, але для цього йому необхідно викликати лікаря-нарколога на дом або звернутися до лікарів медичного центру доктора Василенко, щоб визначити стадію алкоголізму та підібрати необхідне лікування алкогольної залежності. Лікарі проведуть детоксикацію і призначать індивідуальну програму реабілітації після алкоголізму.

Наслідки алкоголізму

Згідно зі статистичними даними, щороку в Україні люди помирають від алкоголізму або супутніх захворювань печінки, серцево-судинної системи, підшлункової залози та інших хвороб, які з’являються із-за алкоголізму. Наслідки алкоголізму – це руйнування стану організму і смерть.

Відмовитися від вживання алкоголю можна, але для цього людина повинна зробити усвідомлений вибір на користь тверезого способу життя. Вилікувати алкоголізм назавжди реально, але зробити це без згоди алкоголіка на лікування не можна. Примусове лікування алкоголізму є не ефективним методом лікування і призводить до зриву після реабілітації.