Печінка алкоголіка: лікування і відновлення печінки після алкоголю

Печінка алкоголіка

Як відомо, зловживання спиртними напоями призводить до ряду ускладнень для організму і здоров’я алкоголіка. Найбільше страждає печінка.

печінка алкоголіка

Печінка алкоголіка руйнується при попаданні продуктів розпаду алкоголю, тому що саме цей орган відповідає за переробку спиртного в організмі.

Нерідко алкоголіки відчувають в біль в області печінки, це тривожний сигнал про те, що потрібно звернутися за допомогою.

Ознаки захворювань печінки

Можна визначити, що печінка пошкоджена за такими ознаками:

  • Організм алкоголіка ослаблений, це пов’язано не тільки з руйнуваннями печінки, але і з впливом алкоголю на серцево-судинну систему, нервову систему, внутрішні органи, тканини і кістки. Ці ознаки можуть загострюватися, або протікати у прихованій формі, не завдаючи дискомфорт алкоголіку. Але з часом в організмі з’являються хворобливі відчуття, ознаки алкогольного отруєння, коли печінка не може переробляти алкоголь, який в неї надходить.

печінка

  • Порушення сну можуть свідчити про захворювання печінки. Через дискомфорт, який відчуває алкоголік під час вживання спиртних напоїв або в періоди реміссії, виникає збій в організмі, який може призвести до безсоння і білої гарячки в разі тривалого запою.

порушення сну

  • Еректильна дисфункція може з’явитися як наслідок хронічного алкоголізму. З цією проблемою стикаються багато чоловіків, які зловживають спиртними напоями. Лікування в даному випадку повинен підбирати лікар, після повного обстеження організму і діагностики стадії алкогольної залежності.

еректильна дисфункція

  • Алкогольна жовтяниця – з’являється в тому випадку, якщо печінка алкоголіка повністю зруйнована, це погана ознака, яка вимагає негайного втручання фахівців. Жовтизна шкіри, білків очей – ознаки алкогольної жовтяниці. Своєчасно звернувшись за допомогою можна уникнути згубних наслідків алкоголізму.

Як алкоголь впливає на печінку

Етанол, який входить до складу алкогольних напоїв, при попаданні в організм переробляється печінкою, відповідно цей орган отримує найбільшу дозу токсичних речовин.

Спиртні напої отруюють печінку, і на кінець це призводить до того, що організм починає відкидати алкоголь, печінка функціонує неправильно, алкоголік відчуває гострий біль або дискомфорт в області печінки.

функції печінки

Різні добавки, які містяться в спиртних напоях, наприклад фарби чи інші хімічні компоненти, також потрапляють в печінку, що посилює навантаження на орган, під час їх розкладу.

Якщо людина страждає від хронічного алкоголізму, токсичні речовини регулярно отруюють печінку і клітини органу починають відмирати, це призводять до ряду ускладнень і серйозних захворювань печінки, які можуть обернутися для алкоголіка летальним результатом.

Як відновити печінку після алкоголю

Печінка має властивість відновлюватися. Для того, щоб відновити печінку після алкоголю, потрібно повністю відмовитися від спиртних напоїв.

відновлення печінки

Процес відновлення клітин печінки досить тривалий. Залежно від стадії алкогольної залежності і ступеня руйнування печінки алкоголіка підбирається курс лікування, для того щоб забезпечити відновлення функцій печінки.

Існує кілька методів ефективного відновлення клітин печінки, вони відрізняються один від одного, але при правильному лікуванні приносять позитивний результат.

  • Утворення нових клітин займає від кількох місяців до кількох років, залежно від тривалості стажу вживання і від загального стану організму на момент звернення за допомогою. Цей метод найтриваліший, але при правильному лікуванні функції печінки повністю відновлюються.
  • Збільшення клітин печінки в обсязі – це тимчасовий метод. Померлі клітини замінюються гепатоцитами, що покращує стан печінки, але в разі недотримання рекомендацій лікарів під час лікування, при попаданні токсичних речовин в організм стан алкоголіка може погіршитися. Такі захворювання, як цироз печінки і алкогольний панкреатит – це наслідки вживання спиртного.

клітини печінки

  • Метод заміни уражених клітин сполучною тканиною спрямований на те, щоб зберегти печінку, але не відновлює її функції.
  • Відновлення гепатоцитів, які були пошкоджені під час отруєння організму алкоголем, ефективний метод, але його можна реалізувати тільки на ранній стадії алкогольної залежності, за умови відсутності запойного алкоголізму, коли шкода алкоголя для організму людини ще не критична.

Лікування печінки після алкоголю

Лікування печінки в домашніх умовах реально тільки в тому випадку, якщо людина звернулася за допомогою до нарколога, який провів ряд обстежень. На підставі отриманих результатів фахівець підбирає курс терапії, необхідний в кожному окремому випадку індивідуально.

лікування печінки

Якщо ви страждаєте від запойного алкоголізму, то існує ризик вживання алкоголю під час лікування, що може значно нашкодити стану організму. В такому випадку амбулаторне лікування печінки не буде ефективним.

Фахівці рекомендують пройти курс лікування печінки алкоголіка в стаціонарі під наглядом кваліфікованих лікарів.

Профілактика захворювань печінки у алкоголіка

Повна відмова від вживання спиртних напоїв та інших шкідливих звичок, підтримка організму в гарній фізичній формі, правильне харчування, ЛФК, дотримання режиму сну – це і є профілактикою захворювань печінки.

здоровий спосіб життя

За умови дотримання здорового способу життя, курсу медикаментозного лікування печінки в стаціонарі, а так же рекомендацій фахівців вдасться уникнути рецидиву, ускладнень і руйнування печінки в майбутньому.