Чому алкоголь викликає залежність

Що таке алкогольна залежність

Залежність від алкоголю – це патологічне бажання змінити свою свідомість з допомогою слабоалкогольних або міцних алкогольних напоїв.

залежність від алкоголю

Залежність розвивається з багатьох факторів, починаючи з генетичної схильності до алкоголізму і закінчуючи непереборним бажанням вживати спиртні напої, у зв’язку з нестабільним емоційним та психологічним станом, невмінням і небажанням справлятися з життєвими труднощами і стресом без алкоголю.

Алкогольна залежність – це проблема, з якою зіткнулися багато сімей, де чоловік-алкоголік і дружина не знає, що робити, щоб переконати його кинути пити. Крім того, проблема підліткового алкоголізму не менш актуальна.

Чому алкоголь викликає залежність

Хімічні речовини, які містяться у складі алкогольних напоїв, впливають на центральну нервову систему, провокуючи розвиток алкогольної залежності. Ці речовини мають властивість накопичуватися в організмі, цим можна пояснити зростаючу толерантність до алкоголю і побічні ефекти спиртного: похмілля, алкогольна інтоксикація, алкогольний делірій.

Алкоголь викликає залежність у будь-якому випадку, навіть якщо алкоголік вірить в те, що вживання спиртних напоїв в помірній кількості не приносить шкоди для здоров’я. Насправді алкоголь викликає залежність після першого вживання, з часом зростає толерантність і людина починає помічати, що вона зловживає спиртними напоями.

Залежність від алкоголю

Залежність від алкоголю заважає жити не тільки алкоголіку, але і його сім’ї. Дружини і діти часто піддаються психологічній напрузі або навіть фізичному насильству, тому що алкоголік, під впливом спиртного не може контролювати свої дії. Нерідко такі випадки трапляються під час алкогольного делірію (білої гарячки).

залежність від алкоголізму

При цьому, щоб купірувати напади агресії, галюцинації і стабілізувати стан алкоголіка знадобитися послуга виїзду лікаря-нарколога на дом. Щоб вийти із запою на дому слід проконсультуватися з фахівцями медичного центру доктора Василенко і підібрати необхідний курс лікування алкогольної залежності в стаціонарі.

Лікування залежності

Лікування залежності від алкоголю в стаціонарі допоможе уникнути рецидиву та вживання алкоголю під час лікування. В домашніх умовах цей ризик існує, сім’ї алкоголіка важко проконтролювати чи дотримується він усіх рекомендацій лікаря.

Перевага лікування алкоголізму в стаціонарі в тому, що алкоголік знаходиться під цілодобовим наглядом фахівців: і лікарі, і психологи медичного центру доктора Василенко готові надати медичну або психологічну допомогу людині тоді, коли вона буде її потребувати.

Комплексне лікування алкоголізму допоможе назавжди відмовитися від вживання алкоголю. Після реабілітації лікарі рекомендують пройти кодування або підшивання від алкоголізму, щоб уникнути зриву в майбутньому.