Які наркотики викликають залежність

Наркотична залежність

Багато наркоманів, намагаючись приховати свою згубну пристрасть, заперечують залежність і намагаються переконати себе в тому, що деякі види наркотиків не викликають залежність. Це самообман, який допомагає наркоманам виправдати свою залежність і відмовитися від проходження лікування наркоманії.

наркотична залежність

Відповідь на питання: «Які наркотики викликають залежність?» однозначна – таких наркотиків не існує. Склад популярних наркотиків містить хімічні речовини, які викликають психологічну та фізичну залежність.

Марихуана не викликає залежність

Найпоширеніший міф серед наркоманів, це те, що марихуана не викликає залежність. У деяких країнах марихуана використовується в медичних цілях, у деяких країнах вживання марихуани легалізоване, але в нашій країні, як і в більшості інших країн, розповсюдження, виготовлення і вживання марихуани заборонено законом і карається кримінальною відповідальністю.

Марихуана надає ейфорійний ефект на психіку наркомана і викликає психологічну потребу у вживанні. Крім того, фізична залежність і ломка від марихуани виражається у пригніченому емоційному стані, депресії, нав’язливих думках про вживання. Це доводить, що марихуана викликає залежність.

Ін’єкційне вживання викликає залежність

Ще одна поширена думка, яку використовують наркомани, щоб заперечувати наявність проблеми – тільки ін’єкційне вживання викликає залежність. Відповідно, наркомани щиро переконані в тому, що до тих пір, поки вони не вживають топ 5 найбільш небезпечних наркотиків, у них немає залежності. Більшість синтетичних наркотиків: спайс, солі, амфетамін вживають у вигляді порошку, який можна палити або нюхати.

ин'єкційні наркотики

З-за цього у залежної людини формуються хибні переконання про те, що наркотики не викликають залежності. Але це не так. Залежність розвивається, і при хронічному отруєнні організму токсичними речовинами наркотик вже не приносить колишнього ефекту і це змушує наркомана переходити до ин’єкційного вживання наркотиків.

Наркотики викликають залежність

Не важливо, яким методом ви вживаєте наркотики: курите, нюхаєте, втираєте в ясна, вводите внутрішньовенно або внутрішньом’язово – наркотики викликають залежність. Наркотики руйнують всі сфери розвитку особистості, і в майбутньому це призводить до деградації та інших наслідків вживання. Своєчасно звернувши увагу на ознаки наркоманії, ви повинні звернутися за допомогою в медичний центр доктора Василенко.

Фахівці з хімічної залежності допоможуть вам впоратися з психологічним бажанням вживати і фізичними наслідками вживання. Лікар-нарколог знає, як зняти ломку від наркотиків, а також ви можете скористатися послугою виїзду лікаря-нарколога на дом і отримати професійну допомогу в домашніх умовах.