Біла гарячка (алкогольний делірій): що це таке, симптоми, перша допомога, лікування, наслідки

Що таке біла гарячка?

Алкогольний делірій в середовищі алкоголіків називають «біла гарячка». Коли алкоголік перестає вживати спиртні напої, він відчуває похмільний синдром.

А в тому випадку, коли запій триває тривалий час, алкоголіки нерідко стикаються з таким явищем, як біла гарячка.

галюцинації

У цьому стані людина може відчувати зорові і слухові галюцинації на грунті зловживання алкогольними напоями.

При хронічному алкоголізмі може проявитися алкогольний психоз, який називається алкогольним делірієм.

Симптоми білої гарячки

Алкогольний психоз проявляється у вигляді безпідставних страхів і тривалої безсоння, іноді біла гарячка призводить до судом і втрати в часі та просторі.

Сприйняття дійсності під впливом алкоголю спотворюється, з’являються галюцинації, тремор, підвищена пітливість і тахікардія.

біла гарячка

Перебуваючи в стані сильного алкогольного сп’яніння, людина відчуває занепокоєння і тривогу. Часто зустрічаються випадки, коли біла гарячка провокує невмотивовану агресію.

У більшості випадків алкоголік потребує медичної допомоги, щоб позбутися від білої гарячки.

Перша допомога при білій гарячці

Біла гарячка становить небезпеку для психіки і організму алкоголіка, з цієї причини людина повинна перебувати під цілодобовим наглядом фахівців до тих пір, поки не вдасться купірувати симптоми алкогольного делірію.

Алкоголік в стані психозу не віддає собі звіт в своїх діях, тому може заподіяти собі шкоду, а так само становить небезпеку для оточуючих.

агресивний алкоголік

Першу допомогу при алкогольному делірії повинен надавати медичний персонал, в тому числі нарколог-психіатр, який діагностує стадію алкогольної залежності та проводить комплекс заходів, спрямованих на відновлення психічного і фізичного стану залежного.

Лікування алкогольного делірію

Курс лікування алкогольного делірію лікарі рекомендують проходити в стаціонарі, де людина перебуває під цілодобовим наглядом фахівців.

стаціонарне лікування алкоголізму

Амбулаторне лікування білої гарячки можливо, але при цьому лікарі не можуть проконтролювати вживання спиртних напоїв людиною при проходженні курсу лікування, що може спровокувати новий напад алкогольного делірію та погіршити стан алкоголіка.

Наслідки білої гарячки

Біла гарячка не проходить безслідно, вона залишає ряд наслідків для психіки і загального стану організму.

наслідки білої гарячки

Деякі симптоми можуть періодично виявлятися і при повторному зловживанні алкоголем вони будуть наносити ще більшу шкоду стану людини. Психози, що розвиваються на тлі алкоголізму, можуть загострюватися при білій гарячці.

реабілітация

Для того, щоб позбутися від наслідків алкогольного делірію необхідно досягти довічної ремісії – утримання від вживання спиртного.

Це можливо при комплексному лікуванні алкогольної залежності, реабілітації та процедури кодування або підшивки від алкоголізму.