Наркотики руйнують сфери розвитку особистості

Сфери розвитку особистості

Для того щоб людина гармонійно розвивалась в процесі формування особистості бере участь 4 сфери: біологічна, психологічна, соціальна, духовна. Кожна з цих сфер розвитку особистості допомагає людині сформувати систему принципів, цінностей, навчиться навичок комунікабельності, сприйняття себе в навколишньому світі.

розвиток особистості

Під впливом наркотиків відбувається навпаки – сфери розвитку особистості руйнуються і це призводить до деградації. Наркотики руйнують особистість людини, замість чого з’являється добувна і поглинаюча сутність наркомана.

Біологічна сфера

До біологічної сфери відноситься стан організму, якому під час вживання наноситься непоправної шкоди. Наркотична ломка – одна з ознак того, що людина потрапила у пастку залежності. Щоб зняти ломку від наркотиків знадобиться допомога лікаря-нарколога.

Крім того, у наркоманів руйнуються зуби, погіршується зір, можуть з’явитися супутні захворювання: гепатит, СНІД, ВІЛ. На ранній стадії залежності позбавитися від побічних ефектів вживання наркотиків можна швидше, ніж при хронічному отруєнні організму.

Психологічна сфера

До психологічної сфери відноситься емоційний стан, інтелектуальний розвиток, уміння об’єктивно оцінювати свої дії і брати на себе відповідальність за їх наслідки. Під час вживання наркотиків у людини з’являються психічні розлади, паніка і параноя, емоційні перепади, спалахи агресії, погіршується пам’ять і здатність до логічного мислення.

психологічна сфера

З часом психічний стан наркомана погіршується і настає психологічна залежність від ПАР. У такому стані під впливом наркотиків людина не може контролювати свої дії і може завдати шкоди собі та оточуючим.

Соціальна сфера

Соціальна сфера відповідає за вміння вибудовувати взаємини з оточуючими людьми: сім’єю, колегами на роботі. Під час активного вживання наркотиків людина втрачає здатність до довірливих відносин з оточуючими, все частіше починає маніпулювати і брехати, заперечує залежність.

У наркомана пропадає інтерес до спілкування з тверезими людьми, замість цього його коло спілкування звужується до людей за інтересами: інших наркоманів, людей, які розповсюджують наркотики – совживачів.

Духовна сфера

До духовної сфери відноситься система принципів і цінностей, життєвих поглядів, цілей, гармонії з собою і навколишнім світом. Коли людина вживає наркотики, вона стає спритною, брехливою, втрачає інтерес до саморозвитку, у її житті з’являються крадіжки, порушення закону, самообман.

гармонія

Коли наркотик витісняє життєві принципи і моральні цінності з життя людина втрачає інтерес до життя і піддає себе небезпеки. Якщо ви помітили ознаки вживання наркотиків у близької людини – зверніться за допомогою, щоб відновити зруйновані сфери розвитку особистості і позбутися від наркоманії раз і назавжди.