10 порад батькам алкоголіка

Батьки алкоголіка

Батьки, чия дитина страждає від алкоголізму переживають за стан і майбутнє своєї дитини.  Спроби знайти вихід на форумах про лікування алкоголізму або змусити алкоголіка пройти лікування закінчуються черговим запоєм, сварками, конфліктами в сім’ї і нерозумінням між батьками і дитиною.

батьки алкоголіка

Як переконати дитину кинути питиПідлітковий алкоголізм – це серйозна проблема, якщо вживання спиртних напоїв досягло тієї стадії, коли дитина не може комфортно відчувати себе в тверезому стані і зловживає спиртними напоями.  Батьки повинні звернутися за допомогою до фахівців і проконсультуватися з лікарем-наркологом.

Поради батькам алкоголіка

Використовуючи психологічний тиск на алкоголіка вам не вдасться допомогти йому кинути пити.  Забудьте про крики, скандали, конфлікти і маніпуляції.  Щоб переконати алкоголіка лікуватися і не зіткнутися з агресією, запереченням і не погіршити ситуацію, ви повинні дотримуватися 10 порад батькам алкоголіка:

  • Ви не повинні вживати алкоголь у присутності своєї дитини.  Ніяких винятків у вигляді свят, поганого настрою чи приводу випити бути не повинно.  Це допоможе вам показати дитині на особистому прикладі що життя без спиртного можливе.  Не заохочуйте вживання алкоголю у вашій присутності.
  • Не дозволяйте маніпулювати вами.  Батьки часто стають жертвами маніпуляцій алкоголіків і йдуть на поступки: дають гроші на алкоголь, дозволяють випивати на свята, не забороняють розпивання слабоалкогольних напоїв.  Підсвідомо це формує у алкоголіка дозвіл на вживання.
  • Тримайте своє слово.  Часто у алкоголіків з’являються проблеми з законом, борги, кредити.  І батьки допомагають вийти з цієї ситуації, кожен раз обіцяючи: “Це останній раз, коли я тобі допомагаю”.  Помилкою буде, якщо ви не стримаєте своє слово і знову протягнете алкоголіку руку допомоги, не дозволяючи йому усвідомити свою провину.
  • Не втрачайте віри.  Багато батьків опускають руки і думають, що алкоголізм – це проблема слабкої сили волі, генетичної схильності або поганого виховання і втрачають віру в те, що алкоголік може кинути пити.  Це помилка, адже алкоголізм – це виліковне захворювання.
  • Гіперопіка.  До тих пір, поки ви не дозволите алкоголіку взяти на себе відповідальність за його вчинки і поведінку, він не усвідомлює, якої шкоди алкоголь завдає всім сферам його життя.  Дозвольте алкоголіку самому приймати рішення і відповідати за наслідки свого способу життя.
  • Поважайте свій особистий простір.  Не забувайте про те, що ви – особистість.  Ви маєте право сказати “Ні” і встановлювати свої правила в своєму будинку.  Якщо алкоголік не хоче дотримуватися цих правил – дайте йому можливість піти і усвідомити власну помилку.
  • Обмежте фінанси алкоголіка.  Якщо алкоголік не хоче працювати – не давайте йому гроші на кишенькові витрати.  Позначте свої вимоги, що якщо він хоче жити в вашому будинку – він повинен сам себе забезпечувати.  Не будьте “спонсором” застілля і перестаньте матеріально забезпечувати алкоголіка.
  • Не заперечуйте проблему.  Багато батьків закривають очі на проблему, відчувають сором і не хочуть надавати проблему алкоголізму в сім’ї розголосу.  Це можна зрозуміти з людської точки зору, але чим довше ви заперечуєте залежність, тим менше шансів допомогти алкоголіку кинути пити.
  • Не дозволяйте розпивати спиртне в вашому домі.  Забороніть алкоголіку вживати спиртні напої на самоті або в компанії товаришів по чарці в вашому домі.  Пам’ятайте, що правила встановлюєте ви.  Не йдіть на поступки і не заохочуйте вживання алкоголю в вашому домі.
  • Не використовуйте примусове лікування алкоголізму.  Навіть в самих крайніх випадках, коли у вас вже немає сил боротися з алкоголіком, не вдавайтеся до методу примусового лікування алкоголізму.  Якщо алкоголік не хоче лікуватися – зверніться до фахівців, які допоможуть переконати його в необхідності лікування.

Що робити батькам

Батьки алкоголіка повинні тримати себе в руках, щоб допомогти алкоголіку відмовитися від спиртного назавжди.  Алкоголізм – це виліковне захворювання, але частіше за все алкоголік  буде заперечувати проблеми, тому що перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння він не усвідомлює масштаб катастрофи.

дитина алкоголік

Якщо ви втомилися від алкоголізму, але не можете кинути пити без сторонньої допомоги – негайно проконсультуйтеся з фахівцями, які підберуть для вас ефективний метод реабілітації від алкогольної залежності для відновлення психологічного і фізичного стану після вживання спиртного.