Пам’ятка батькам наркомана

Що робити батькам наркомана

Наркоманія – це важка хвороба, яка супроводжується фізичною і психологічною залежністю від наркотиків. Наркотики – це речовини рослинного або синтетичного походження, систематичне вживання яких призводить до залежності.

дитина вживає наркотики

Батьки наркомана часто намагаються закрити очі на проблему” довгий час заперечуючи проблеми з наркотиками у своєї дитини. Але коли правда стає очевидною настає момент, коли потрібно діяти, щоб врятувати близькій людині життя.

Керівництво до дій для батьків

  • Незалежно від ситуації зберігайте спокій. Ви – доросла людина і не маєте права застосовувати фізичну силу до своєї дитини. Паніка, агресія, депресія і ступор ніяк не допоможуть вирішити цю проблему. Необхідно поставитися до цієї біди так, як ви ставилися до інших своїх життєвих проблем: спокійно і розважливо.
  • Необхідно змінити ставлення до своєї дитини. По-перше, необхідно зрозуміти, що ваша дитина вже доросла людина, яка самостійно прийняла рішення вживати наркотики, розуміючи, наскільки це небезпечно. Ваша поведінка має стати ясною і зрозумілою, адже за прийняті дитиною рішення відповідальність несе вона сама. Вперше спробувавши наркотики, вона не радилась з вами, а значить, зрадила вас і те, чого ви його вчили. День, коли ви дізналися про те, що ваша дитина вживає наркотики, повинен стати останнім днем вашої безмежної довіри та піклування. З цього моменту ваш син або дочка не повинні отримувати нічого з того, що вони звично отримували від вас: ніяких грошей на витрати, одяг і грошей на нього, оплати відпочинку, фінансування будь-яких проблем і складних ситуацій.
  • Не можна піддаватися на шантаж. З тих пір, як ваша дитина стала наркозалежною людиною, у вашому житті з’явиться багато шантажу: «Якщо ви купите мені машину, мені буде чим зайнятися, і я кину вживати», «Якщо ти не даси мені п’ять тисяч гривень, і я не віддам борг, мене вб’ють». На всі ці «Якщо…але» має слідувати спокійне стверджувальне «ні».
  • Не будьте “занудою”. Наркоман завжди все робить навпаки. Тому багатогодинні бесіди, звинувачення, моралі марні і можуть дати лише зворотний ефект.
  • Дозвольте своїй дитині самостійно кинути наркотики. Якщо ваша дитина сама зізналася в тому, що вона вживає наркотики, але при цьому навідріз відмовляється йти до фахівців, не тисніть на неї, надайте їй можливість спробувати самостійно кинути вживання ПАР. Ви повинні розуміти, що позбутися від залежності в домашніх умовах неможливо. Ваша дитина повинна переконатися в цьому сама. Ви можете зателефонувати в медичний центр Василенко, вам підкажуть, як допомогти вашій дитині в такій ситуації.

Знайти центр реабілітації

 Зіткнувшись з наркоманією у власної дитини, єдиною допомогою, яку ви можете надати – це знайти медичний центр який спеціалізується на лікуванні наркозалежності.

медичний центр

 Фахівці медичного центру Василенко після обстеження дадуть вам рекомендації, що робити далі.  Лікування в умовах стаціонару допоможе назавжди побороти наркоманію і повернутися до нормального життя без вживання наркотиків.