Наркотики: очима наркомана

Чому наркоман вживає наркотики

Багато людей задають собі питання: «Чому наркоман вживає наркотики?» Для людей, які ніколи не перебували в стані наркотичного сп’яніння, неможливо зрозуміти з якої причини наркоман потребує нової дозі і не може кинути вживати наркотики самостійно.

наркотики очима наркомана

Сім’ї, в яких є наркоман, напевно пробували безліч методів, щоб переконати наркомана лікуватися, але вони були безуспішними, вірно? Щоб зрозуміти, як допомогти близькій людині, потрібно подивитися на ситуацію його очима.

Наркотичне сп’яніння

Ефект від наркотиків може бути різним.

  • Наприклад, при вживанні галюциногенів (екстазі, ЛСД) людина перебуває в прикордонному стані між реальністю і ілюзорним світом, вона відчуває слухові, зорові і навіть тактильні галюцинації, цей незвичайний стан є підставою для наступного вживання.
  • При вживанні «швидких наркотиків», до яких відноситься мефедрон, амфетамін, кокаїн, метамфетамін людина почуває себе піднесеною, у неї з’являються сили, енергія, збільшується працездатність – саме так психостимулятори діють на організм людини. Наркоман відчуває дискомфорт без наркотиків і потребує нової дози для того, щоб «відчувати себе в своїй тарілці».
  • При вживанні опіатів (макове насіння, героїн, метадон, Налбуфін) наркоман відчуває сонливість, розслаблення, «прихід» при ін’єкційному вживанні наркотиків. Ці відчуття можна описати як сон на яву, більшість «ін’єкційних наркоманів» стають залежними миттєво, постійно збільшуючи дозу наркотику, щоб відчути наркотичний ефект.

Наркотичне сп’яніння – це причина, за якою наркоман прагне піти від реальності у світ ілюзій і наркотичних марень.

Зворотна сторона медалі

Коли наркоманія досягає свого піку, наркоман стикається з такими поняттями як передозування, ломка від наркотиків, безсоння, побічні ефекти від вживання наркотиків, і він починає усвідомлювати, що залежність руйнує його життя, але як і раніше не може відмовитися від вживання наркотиків, тому що відчуває страх. Страх перед тверезим життям, страх перед втратою почуття ейфорії, страх не реалізувати себе в житті без вживання.

наркотична ломка

Наркотики більше не приносять задоволення, наркоман потребує дозі, щоб уникнути ломки і психологічного дискомфорту. Людина відчуває себе у безвихідній ситуації – «Якщо я вживу наркотик, мені стане краще, але це триватиме не довго» або «Якщо я не вживу наркотик, я буду відчувати неймовірний біль у м’язах, суглобах, кістках і помру». Саме так мислить наркоман.

Як знайти вихід

 Вихід може бути тільки один – реально оцінити ситуацію, свої статки здоров’я, зважити всі «за» і «проти» життя без вживання наркотиків.  У такому випадку вибір буде очевидним – наркотики отруюють життя.  Відмовитися від вживання може бути не просто, але за допомогою фахівців з лікування наркоманії зробити це реально. 

Чим довше ви підживлюєте себе ілюзіями, тим вище ризик заразитися інфекційним захворюванням або померти від передозування наркотиками.  Зверніться по допомогою до медичного центру Василенко якщо ви не знаєте, як знайти вихід з ситуації, що склалася і ви отримаєте професійну допомогу лікарів!