Екстазі

Екстазі

Екстазі або колеса – це кілька з багатьох назв наркотику MDMA, скорочене від метілендіоксиметамфетамін, назва майже така ж довга, як всі нічні вечірки, на яких його часто вживають. Тому MDMA ще часто називають “клубним наркотиком”. Його дія схожа з іншими стимуляторами, він змушує людину відчувати себе найдоброзичливішою людиною на світі.

MDMA – штучний наркотик, він не походить від рослин як марихуана або тютюн. У нього додають інші хімічні речовини, такі як кофеїн, декстрометорфан (що використовується в сиропах від кашлю), амфетамін, РСР або кокаїн.

екстазі

Виробники даного виду наркотику можуть додавати в нього все, що завгодно, так що в його чистоті можна сумніватися. Це робить екстазі одним з найбільш непередбачуваних і небезпечних наркотиків.

Як виглядає екстазі?

Екстазі продається у вигляді пігулок, які часто мають графічний друк у вигляді різних букв, зображень або комерційних логотипів.

Як вживають Екстазі?

Екстазі зазвичай ковтають у вигляді пігулок, його також можна розчавити і нюхати, вводити внутрішньовенно або суппозіторно.

Хто вживає Екстазі?

Екстазі популярний серед підлітків середнього класу і молодих дорослих. Він продається в барах, нічних клубах і підземних переходах, на “рейвах” (вечірках на всю ніч).

Які ефекти Екстазі?

Він відомий своїм тонізуючим ефектом, а також спотворенням відчуття часу і сприйняття, розширює можливості здійснення фізичних переживань. Ефект від вживання триває від трьох до чотирьох годин. Його популярність росла в кінці 1980 років на рейв вечірках, клубних сценах, в університетських містечках.

ефекти Екстазі

Які небезпеки ховає у собі Екстазі?

Екстазі викликає такі ж побічні проблеми, як амфетамін та кокаїн. Це може включати:

 • Психологічні проблеми
 • Плутанина
 • Депресія
 • Проблеми зі сном
 • Жага наркотику
 • Сильна тривога
 • Параноя
 • Психотичні епізоди

Фізичні побічні ефекти, які можуть виникнути при його вживанні можуть тривати протягом тижнів. Користувачі часто відчувають напругу м’язів, мимовільне стискання зубів, нудоту, погіршення зору, швидкий рух очей, слабкість і озноб або пітливість.

MDMA є дуже небезпечним для тих осіб, у яких є проблеми з кровообігом або хвороби серця, тому що препарат збільшує частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск.

У користувачів, які вживають цей наркотик у вигляді порошку, збільшується ризик пошкодження печінки та інших побічних ефектів, якщо вони продовжують використовувати препарат.

Чи викликає Екстазі звикання?

Так, викликає. Майже 60 відсотків людей, які вживають MDMA, відчувають втому, втрату апетиту, депресію, проблеми з концентрацією уваги і абстинентний синдром.

Чистота наркотику

MDMA часто змішують з іншими лікарськими препаратами, такими як:

 • Ефедрин (стимулятор)
 • Декстрометорфан (ДХМ, який має PCP- подібний ефект у високих дозах)
 • Кетамін (знеболююче використовується в основному у ветеринарів, що також має PCP- подібний ефект)
 • Кофеїн
 • Кокаїн
 • Метамфетамін

Об’єднання або вживання наркотику MDMA, в тому числі марихуани та алкоголю шкодить і піддає ваше здоров’я високому фізичному ризику.

Нейротоксичність

У дослідженні з використанням мавп було встановлено, що вплив екстазі протягом чотирьох днів, викликає пошкодження мозку і серотонінних нервових закінчень. Наслідки цих руйнувань ще можна простежити сім років по тому, це свідчить про те, що у людей можуть виникнути незворотнє пошкодження головного мозку.

Дослідники вважають, що пошкодження мозку відбувається тому, що препарат, як метамфетамін, викликає дегенерацію нейронів, що містять нейротрансміттер допамін. Пошкодження цих нейронів призводить до рухових порушень, таких, як під час хвороби Паркінсона, починаючи з відсутності координації, яка може прогресувати у вигляді паралічу.

Подібні наркотики

Вихідний препарат екстазі (MDMA) є мда, амфетамін – препарат, який має аналогічну хімічну структуру як MDMA. PMA ( paramethoxyamphetamine, пов’язаний з людськими жертвами в США та Австралії) також іноді продаються як MDMA.