Алкогольний абстинентний синдром: що це, симптоми, лікування

Що таке абстинентний синдром?

Алкогольний абстинентний синдром це одна з ознак алкогольної залежності. При хронічному алкоголізмі людина переживає тривалий абстинентний синдром, який доставляє їй дискомфорт.

абстинентний синдром

Він виражається в фізичному нездужанні і психологічній напрузі, та є приводом для вживання алкоголю, адже нова порція допомагає на час позбутися від поганого самопочуття. Але в кінцевому підсумку абстиненція лише посилюється. Чим більше людина п’є, тим більшої шкоди алкоголь завдає організму людини.

Ознаки абстинентного синдрому

Як відрізнити симптоми алкогольного отруєння від абстинентного синдрому? Якщо на ранок після вживання алкоголю ви відчуваєте занепад сил, головний біль, якщо у вас пересихає в роті, ви відчуваєте блювотний рефлекс і нудоту, аритмію і тремор в руках – ви зіткнулися з абстинентним синдромом.

алкоголь абстиненція

При тривалому і безперервному вживанні алкоголю ознаки алкогольного абстинентного синдрому дають про себе знати, і людина потребує кваліфікованої допомоги.

Тривалість абстинентного синдрому

Скільки триватиме абстинентний синдром? Це питання задають собі алкоголіки, які втомилися терпіти дискомфорт вранці, після запою. Тривалість абстиненції залежить від тривалості вживання алкоголю і кількості випитого спиртного. Важливу роль при похміллі грає стан організму людини.

абстиненція

Якщо алкоголізм хронічний – абстинентний синдром буде проходити тривалий час і болісно. Якщо мова йде про одноразове вживання спиртного – тривалість абстинентного синдрому буде менше і не суттєво відіб’ється на загальному стані алкоголіка.

Види абстинентного синдрому

Абстиненцію від алкоголю можна розділити на три види:

види абстиненції

  • Абстиненція легкої тяжкості. Якщо людина не зловживає спиртними напоями, то позбутися від абстинентного синдрому вийде в короткий термін. Для цього можна використовувати сорбенти, які допоможуть вивести токсичні речовини з організму. Купити відповідні препарати можна в аптеці.
  • Абстиненція середньої тяжкості. Якщо алкоголь регулярно присутній в житті людини, то абстинентний синдром буде завдавати як фізичний, так і психологічний дискомфорт. У деяких випадках без допомоги медичного персоналу позбутися від абстиненції не вийде.
  • Важка абстиненція. З цим стикаються запійні алкоголіки, і люди, які страждають на хронічний алкоголізм. Абстиненція може супроводжуватися галюцинаціями і судомами, а так само алкогольним делірієм. Щоб уникнути ускладнень людині необхідна детоксикація в медичному центрі.

Лікування абстинентного синдрому

Якщо ви помітили ознаки абстиненції краще проконсультуватися з наркологом. Лікар допоможе підібрати ефективний курс лікування алкогольної залежності, який не тільки позбавить вас від абстинентного синдрому, але і дозволить назавжди відмовитися від спиртного.

як кинути пити

Залежно від виду абстинентного синдрому нарколог проведе ряд процедур, які допоможуть поліпшити загальний стан алкоголіка, і позбавити його від фізичного нездужання.

Детоксикація – це перший етап. Він дозволяє зняти ознаки абстинентного синдрому і вивести токсичні речовини з організму.

Але якщо ви не можете кинути пити самостійно, то вам знадобиться пройти комплексне лікування алкоголізму в медичному центрі, щоб поліпшити якість життя і зберегти здоров’я!