Алкоголь при цукровому діабеті

Діабет у алкоголіків

Цукровий діабет і алкоголізм – це гримуча суміш, яка може привести до серйозних ускладнень. Якщо протягом життя ви вживали спиртні напої, і у вас сформувалася алкогольна залежність, то після виявлення цукрового діабету вам слід переглянути своє ставлення до алкоголю, щоб зберегти собі життя.

цукровий діабет

Як спиртне впливає на рівень цукру в крові

Такі фактори, як вік, вага і стать, а так само режим харчування і вид спиртного, яке вживає людина з цукровим діабетом, безпосередньо впливають на рівень глюкози в крові.

З огляду на індивідуальні особливості кожної людини і реакцію організму на спиртне, варто перестрахуватися і регулярно вимірювати рівень цукру в крові перед тим, як вживати алкоголь, а так само фіксувати показники після застілля.

діабет у алкоголіків

Алкогольні напої містять в складі цукор і вуглеводи, відповідно при вживанні спиртних напоїв рівень цукру в крові збільшується.

Людям з цукровим діабетом рекомендується вживати дієтичні напої і скоротити вживання цукру до максимуму, щоб уникнути ризику виникнення гіперглікемії. В ідеалі слід мінімізувати або зовсім виключити з життя алкоголь.

Якщо хронічний алкоголізм або запійний алкоголізм був супутником життя людини з цукровим діабетом, то рівень контролю показників цукру в крові значно ускладнюється.

хронічний алкоголізм

Щоб запобігти різкому підвищенню рівня цукру алкоголік повинен дотримуватися рекомендацій лікаря щодо застосування інсуліну і дотримуватися правильного режиму харчування.

Гіпоглікемія у алкоголіків

Вживання алкоголю при цукровому діабеті загрожує розвитком гіпоглікемії. У разі помірного вживання спиртного ризик виникнення цього ускладнення також присутній.

Алкоголь може спровокувати коливання цукру в крові і привести до наслідків у вигляді гіпоглікемії або гіперглікемії. Печінка алкоголіка не може здійснювати синтез глюкози, тому загроза гіпоглікемії присутня при кожній новій дозі спиртного.

гіпоглікемія

Щоб уникнути серйозних наслідків алкоголік повинен регулярно вимірювати і фіксувати показники рівня цукру в крові, правильно розраховувати дозу інсуліну і харчуватися відповідно до рекомендацій лікаря.

Симптоми алкогольного отруєння схожі з ознаками гіпоглікемії, тому своєчасно звертайте увагу на перші ознаки алкогольного сп’яніння і уважно вивчайте склад алкоголю, перед тим як його вживати.

Шкода алкоголю для хворих на цукровий діабет

Шкода спиртного для людини хворой на діабет обумовлена вживанням спиртних напоїв в непомірних кількостях, а так же змістом вуглеводів в складі спиртного і їжі.

вуглеводи

Вживання алкоголю при цукровому діабеті підвищує ризик розвитку ускладнень захворювання в майбутньому.

Ускладнення при цукровому діабеті у алкоголіків

Алкоголь при цукровому діабеті протипоказаний. Якщо людина не в змозі зупинитися і продовжує зловживати спиртними напоями при діабеті, то він може зіткнутися з такими ускладненнями як:

  • Хронічний панкреатит. Це захворювання одне з найнебезпечніших побічних ефектів при вживанні алкоголю у людей з цукровим діабетом. В наслідок зловживання спиртними напоями з’являється запалення підшлункової залози. Хронічний панкреатит небезпечний тим, що в деяких випадках він призводить до розвитку вторинної форми цукрового діабету.

хронічний панкреатит

  • Нейропатія у алкоголіків так само поширена. Токсична дія алкоголю на організм призводить до пошкоджень нервової тканини. Цукровий діабет руйнує нервові тканини, відповідно при вживанні спиртного пошкодження нервів більш суттєві і нейропатія у хворих на діабет збільшується припопаданні алкоголю в організм.

нейропатія

  • Зайва вага у алкоголіків хворих на цукровий діабет це закономірність. Калорії, які містяться в алкоголі, можуть привести до серйозних ускладнень, в тому числі надмірної ваги. Позбутися від зайвої ваги, не виключивши зі свого життя вживання алкоголю неможливо. Набір ваги обумовлений зловживанням спиртними напоями.

зайва вага

Лікування алкоголізму при цукровому діабеті

Стаціонарне лікування алкогольної залежності у хворих на діабет включає в себе цілодобове спостереження фахівцями. У домашніх умовах неможливо вилікувати алкоголізм, якщо людина хвора на цукровий діабет.

лікування алкоголізму в стаціонарі

Тільки медичний персонал може забезпечити належну допомогу алкоголіку. Регулярний моніторинг показників рівня цукру в крові в комплексі з іншими методиками лікування алкогольної залежності допоможуть позбутися від психологічного потягу до спиртного і поліпшити загальний стан алкоголіка.