Алкогольний психоз: що це таке, симптоми, лікування

Алкогольний психоз: що це?

Алкогольний психоз проявляється у алкоголіків, які тривалий час вживають спиртні напої. На тлі зловживання алкоголем у людини з’являються порушення психіки через вплив етилового спирту на мозок.

алкогольний психоз

Види алкогольних психозів

Умовно можна розділити алкогольний психоз на два види: гострий алкогольний психоз і хронічний.

  • До гострого алкогольного психозу відноситься біла гарячка, яка проявляється у вигляді слухових, зорових і тактильних галюцинацій. Алкогольний делірій може тривати довгий час, до тих пір, поки дія алкоголю не припиниться і токсичні речовини не виведуться з організму.

гострий алкогольний психоз

  • Хронічний алкогольний психоз проявляється в хронічних нападах параної, галлюцінозі, корсаковском психозі, псевдопаралічі. Тривалий психоз руйнує психіку і може привести до ряду незворотних наслідків для здоров’я людини, якщо він продовжує вживати спиртне.

Біла гарячка

З усіх видів психозу найбільш поширеним визнана біла гарячка – алкогольний делірій. Ознаками білої гарячки є тремор, підвищена пітливість, аритмія, галюцинації, втрата в просторі, емоційні перепади.

емоційні перепади

Такий стан триває протягом тижня, до тих пір поки за допомогою детоксикації наркологу не вдастся купіювати ознаки алкогольного делірію і психозу. Після того, як фахівці проведуть ряд процедур, у людини налагодиться режим сну і харчування, нормалізується психо-емоційний стан і покращиться самопочуття.

Типи алкогольного галлюциноза

Алкогольний галюциноз займає лідируючу позицію серед всіх видів психозу. Умовно його можна розділити на три типи: хронічний, гострий і підгострий.

  • Гострий галюциноз з’являється на грунті абстинентного синдрому. В такому стані алкоголік відчуває слухові галюцинації, які викликають параною. У деяких випадках розвиваються зорові і тактильні галюцинації, які змушують алкоголіка поводитися неадекватно, і навіть агресивно. Гострий галюциноз може продовжаться декілька тижнів, алкоголік при цьому стає неврівноваженим, потайним, тривожним, апатичним.

галюцінації

  • Підгострий галюциноз відрізняється від гострого тим, що може тривати кілька місяців. Для нього характерні загострення у вигляді тактильних і слухових галюцинацій, нападів параної, панічних атак, емоційно пригніченого стану. Галюцинації дуже реалістичні, алкоголік вірить в те, що бачить, чує і відчуває. Підгострий тип галлюциноза згодом проходить самостійно, зменшується почуття страху і емоційний фон приходить в норму, галюцинації проходять і людина повертається до розсудливості.

підгострий галюциноз

  • Хронічний галюциноз з’являється як наслідок раніше перенесеного гострого і підгострого алкогольного психозу. Галюцинації при цьому не яскраво виражені, псевдологічні. Алкоголік здатний усвідомлювати алогічність того, що відбувається і тверезо мислити. При цьому фантазії і маревні думки змішуються з адекватною оцінкою того, що відбувається і в алкоголіка з’являються сумніви, неспокій, тривога. У деяких випадках хронічний психоз може проявлятися протягом кількох місяців.

Алкогольний психоз проявляється по-різному, в залежності від стану психіки алкоголіка, стадії залежності, тривалості запою. У будь-якому випадку, цей стан небезпечний і призводить до незворотних наслідків для психіки алкозалежного.

Людина, що зловживає спиртними напоями повинна знаходиться під наглядом фахівців, тому що в стані галлюциноза вона може заподіяти шкоду собі і оточуючим людям.

Алкогольне марення: ознаки

Однією з груп психопатологій, для якої характерно бредообразования є алкогольне марення. Маячний розлад проявляється в безпідставних нападах агресії, ревнощів, параної, манією переслідування.

алкогольне марення

Неадекватна реакція на те, що відбувається спровокована хронічним алкоголізмом. При цьому алкоголік відчуває страх, тривогу, занепокоєння. Поведінка алкоголіка імпульсивна і непередбачувана, позбавлена будь-якої логіки. Напади маревного психозу можуть мати різну інтенсивність, загостряться і затухати протягом дня або рівномірно проявлятися протягом тривалого часу.

Алкогольний психоз в будь-якому вигляді це прикордонний стан з безліччю інших психічних захворювань. Діагностувати тип алкогольного маревного розладу і підібрати необхідний курс лікування здатний тільки нарколог-психіатр медичного центру.

Паталогічне алкогольне сп’яніння

Алкогольний психоз з найбільш парадоксальними симптомами – це стан паталогічного сп’яніння. Парадокс в тому, що на даний стан не впливає тривалость або кількість прийнятого алкоголю.

патологічне алкогольне сп'яніння

При всіх трьох стадіях алкогольного психозу може проявляться паталогічне алкогольне сп’яніння. На його прояви не впливає навколишнє середовище, точні причини його прояви не відомі. Патологічне алкогольне сп’яніння проходить саме по собі, після того як у людини налагодиться режим сну.

Лікування алкогольного психозу

При будь-яких проявах алкогольного психозу людина потребує допомоги кваліфікованих фахівців. Без своєчасного втручання наслідки алкогольного психозу можуть бути непередбачувані і завдати істотної шкоди стану алкоголіка.

Психічні розлади та інші захворювання, які розвиваються на тлі тривалого вживання спиртних напоїв становлять загрозу для життя людини. Нарколог-психіатр підбере ефективний курс лікування алкогольного психозу. Стаціонарне лікування включає в себе ряд обстежень і комплексне лікування алкогольної залежності.

лікування алкогольного психозу

Якщо ви хочете позбутися від нав’язливих думок про вживання алкоголю або купірувати симптоми алкогольного маревного розладу – зверніться за допомогою до кваліфікованих фахівців для проходження курсу реабілітації алкогольної залежності.