Чого не можна говорити наркоману

Чому наркоман не чує проханнь

Якщо ви намагалися достукатися до наркомана і показати йому його поведінку з боку, а він ніби не чув ваші прохання – не впадайте у відчай. Є спосіб переконати наркомана пройти лікування за допомогою психологів та мотивації. Перебуваючи в стані наркотичного сп’яніння наркоман не сприймає інформацію.

наркоман заперечує вживання

Дочекайтеся поки залежна людина буде в тверезості, але при цьому не буде відчувати абстинентний синдром, щоб почати з нею розмову про лікування. Під час ломки наркоман не почує ваші прохання припинити вживання. Зверніться до нарколога щоб допомогти наркоману зняти ломку від наркотиків.

Що не можна говорити наркоману

Не можна говорити наркоману образливі речі. Пам’ятайте, що наркотик змінює особистість людини і ваша дитина, яка вживає наркотики змінилася. Скільки б болю не заподіяла вам залежна людина не впадайте в крайнощі і не кажіть речі, які можуть образити і спровокувати на вживання.

Клеймо “наркоман” – це не вихід із ситуації. Не дозволяйте своїм емоціям і розпачу брати верх над здоровим глуздом. Замість гніву попросіть допомоги у фахівців, які проконсультують вас про ефективні методи лікування залежності від ПАР, а також нададуть психологічну допомогу саме вам – батькам наркомана.

Як говорити з наркоманом про лікування

Кожен наркоман відмовляється від допомоги. Більшість наркозалежних людей заперечують вживання, тому що бояться залишитися від того, що спочатку приносить їм задоволення і дозволяє розслабитися. Але коли ейфорія змінюється ломкою залежна людина розуміє наслідки вживання.

наркоман не хоче лікуватися

Поговоріть з наркоманом про лікування тоді, коли він йде на контакт. Попросіть його пройти тест на наркотики, якщо він заперечує залежність. Якщо ваші переконання не працюють – зверніться до психіатра медичного центру доктора Василенко, який проведе бесіду з наркоманом і переконає його пройти стаціонарне лікування.

Як подолати заперечення

Подолати заперечення можна двома способами. Перший – звернутися до професіоналів, які проведуть тести на наркотики і визначать стадію залежності. Другий – самостійно провести бесіду з наркоманом і запропонувати йому допомогу психолога та інших фахівців, які допоможуть кинути вживати.

Дотримуйтеся простих правил, щоб не спровокувати агресію у наркомана. Не розмовляйте з ним про лікування, якщо він знаходитися під впливом наркотичних препаратів або відчуває синдром відміни. Якщо хочете допомогти близькій людині – довіртеся професіоналам, які підберуть необхідний курс лікування.