Аптечні препарати, які викликають звикання

Аптечні наркотики

Аптечні лікарські препарати, які продаються без рецепту або строго за рецептом лікаря, здатні викликати психологічну та фізичну залежність, а так само в багатьох випадках використовуються як прекурсори для виготовлення інших видів наркотиків.

таблетки викликають залежність

Аптечні наркотики – це група медикаментозних препаратів, які володіють різною дією і ефектом, і приносять позитивний результат, у разі використання під наглядом лікаря. Але діють як наркотик, на організм людини, яка зловживає лікарськими препаратами з метою досягнення стану наркотичного сп’яніння.

Які аптечні препарати викликають залежність

Найпопулярніші наркотики, які можна купити в аптеці, і навіть побачити рекламу по телевізору, ми перерахуємо у цьому списку.

  • Баклофен (аналог Баклосан) – баклофен діє як психостимулятор, позбавляє від напруги, викликає ейфорійний стан при вживанні у великій кількості. У медицині використовується для лікування розсіяного склерозу. Наркомани вживають в чистому вигляді або з іншими наркотиками і алкоголем для посилення їх дії (в основному амфетаміном, солями)
  • Барбовал – при неправильному застосуванні викликає сильне наркотичне сп’яніння, відноситься до категорії барбітуратів, вживання призводить до розвитку хімічної залежності. У медицині використовується для лікування тривоги, депресії, тахікардії, спазмів. Наркомани часто вживають з алкоголем або антидепресантами для досягнення ейфоричних відчуттів.
  • Глікодін – широко відомий сироп від кашлю, рекламу якого можна побачити по телевізору. При вживанні у великих кількостях призводить до стану наркотичного сп’яніння, галюцинацій, втрати в просторі і часі. При тривалому вживанні може обернутися серйозними наслідками для психіки і стану організму.
  • Діазепам – використовується в медицині для лікування розлади сну, для профілактики неврозів і лікування тривожних розладів. Наркоманами використовується як прекурсор для приготування «Ширки», а також вживається в чистому вигляді для посилення ейфоричних відчуттів від інших видів наркотиків.

Залежність від лікарських засобів

Залежність від аптечних препаратів виникає, якщо порушувати рекомендації лікаря, зловживати дозуванням або використовувати медикаментозні засоби не за призначенням. Ознаки залежності від лікарських засобів – абстинентний синдром (ломка), передозування, нав’язливі думки про вживання.

аптечні наркотики

Для лікування залежності від аптечних наркотиків потрібно проконсультуватися з лікарем-наркологом, з’ясувати стадію залежності і ступінь руйнування організму і психіки, внаслідок вживання лікарських препаратів. Фахівці медичного центру доктора Василенко допоможуть вам позбутися психологічної залежності і відновити фізичний стан після вживання аптечних наркотиків.