Токсикоманія: різновиди наркоманії

Токсикоманія

Токсикоманія є одним з поширених видів наркоманії. Часто саме в підлітковому віці люди вдаються до такого способу змінити свою свідомість для досягнення незвичайних відчуттів. Токсикоманія являє собою вдихання випарів токсичних речовин, таких як ацетон і клей. Розходження наркоманії і токсикоманії полягають у тому, що залежні використовують для досягнення кайфу не наркотичні речовини, а побутову хімію.

токсикоманія

Отруйні речовини викликають галюцинації і спричиняють одурманюючий ефект. Небезпека полягає в тому, що хімічні речовини, які використовують токсикомани, є в кожному будинку. Токсикоманія викликає психологічний потяг і формує сильну залежність.

Види токсикоманії

На даний момент існує кілька видів токсикоманії.

  • Лікарська токсикоманія включає в себе використання таких засобів, як снодійні, транквілізатори, хронолітики. Великий вибір цих речовин поширюється в аптеках.
  • Фарби, розчинники, бензин, ефір, лаки, клей – це все побутова та промислова хімія, яка користується попитом серед токсикоманів. Токсичні речовини, які містяться у складі цих предметів надають п’янкий ефект через вдихання отруйних випарів.
  • У пральних порошках і миючих засобах можуть міститься такі речовини, як газ, бутан, ізобутан, пропан. Вони менш популярні, так як важкодоступні.

Наслідки токсикоманії

Негативні наслідки виникають в наслідок токсикоманії досить швидко. Для фізичного здоров’я такий шлях досягнення задоволення може закінчитися незворотними наслідками: опіки дихальних шляхів, цироз печінки, рак легень, абсцес легень і його ускладнення – кровотеча, деформація тканини, інфаркт, гіпертонія, порок серця, злоякісні пухлини, запалення слизової оболонки шлунка і кишечника.

наслідки токсикоманії

Найстрашнішим є те, що з-за патологічного потягу до токсикоманії, залежний не може самостійно відмовитися від цього. Ломка, яка супроводжується депресією, погіршенням загального самопочуття, змушує людину повертатися до згубної звички знову і знову.

Лікування токсикоманії

Стабілізувати стан токсикомана здатний тільки лікар-нарколог. Послуги нарколога можуть знадобитися при передозуванні токсичними речовинами. Медичний центр Василенко надає допомогу по боротьбі із залежністю. Якщо ви або ваша близька людина самостійно не можете позбавитися від згубного потягу до токсичних речовин, вам необхідно негайно звернутися за допомогою.

лікування токсикоманії

Після повного обстеження співробітники нашого центру допоможуть вам скласти індивідуальний план лікування, який допоможе назавжди позбутися від токсикоманії. Методи, які ми використовуємо в лікуванні є також ефективними при дистанційному лікуванні – лікування наркоманії онлайн, і при використанні послуги виїзду лікаря-нарколога на дом для надання першої допомоги, проведення процедури детоксикації для виведення токсинів з організму.