Субутекс: що це, ефект передозування, наслідки вживання та лікування залежності

Що таке субутекс

Субутекснапівсинтетичний опіоїд, який застосовувався як альтернативний метод для лікування залежності від важких наркотиків: метадон, героїн. Аналоги – бупренорфін,субоксон. Доведено, що препарат викликає залежність, абстинентний синдром.

субутекс це

Толерантність до субутексу зростає, за рахунок цього формується хімічна залежність. Наркомани використовують субутекс для досягнення стану ейфорії. Деякі виправдовують вживання субутекса як спробу «зіскочити з важких наркотиків».

Ефект субутекса

Препарат чинить знеболювальний ефект, але викликає менше почуття ейфорії, ніж інші види наркотиків. Токсичні речовини миттєво отруюють організм, при підвищенні дозування.

Це погіршує стан наркомана і викликає ряд побічних ефектів: субутекс утруднює дихання, викликає аритмію, запаморочення, нудоту, галюцинації. Ефект субутекса при одночасному вживанні з іншими наркотиками може призвести до передозування і смерті.

Наслідки вживання

Наслідки вживання субутекса – це в першу чергу залежність від препарату. Наркоман потребує нової дозі, щоб уникнути ломки від субутекса і досягнути задоволення. Психологічна залежність впливає на емоційний стан людини, соціальну сферу, це призводить до деградації особистості.

передозування субутексом

Абстинентний синдром заподіює біль і м’язові спазми, з якими наркоман впоратися самостійно не може. Крім того, ряд побічних ефектів від вживання може призвести до незворотних наслідків та розумової відсталості. Високий ризик передозування субутексом може призвести до смерті.

Передозування

При передозуванні субутексом наркоман потребує невідкладної допомоги. Токсичність препарату і його склад призводять до отруєння організму, що може закінчитися комою або реанімацією. Щоб запобігти негативні наслідки передозування від субутекса необхідно викликати лікаря-нарколога на дом для надання швидкої допомоги наркоману.

Діяти потрібно негайно, щоб стабілізувати стан залежної людини знадобитися допомога нарколога. Після детоксикації стан організму стабілізується, і наркоман може перейти на наступний етап лікування залежності від субутекса – реабілітації.

Лікування залежності

Лікування залежності від субутекса в медичному центрі доктора Василенко забезпечує повне позбавлення від наслідків вживання наркотику, а також виключає можливість зриву при дотриманні рекомендацій фахівців після курсу відновлення і реабілітації.

лікування залежності від субутексу

Поетапний план лікування допоможе позбутися психологічної залежності і відмовитися від вживання наркотиків. Знадобиться пройти повний курс лікування в стаціонарі для досягнення результату – усунення наслідків вживання субутекса і повернення до звичного способу життя без вживання наркотиків.