Перша допомога при білій гарячці у алкоголіків

Що таке біла гарячка

Алкогольний делірій називають білою гарячкою – це психоз, який виникає через зловживання спиртними напоями.  Біла гарячка виникає через кілька днів після відмови від вживання алкоголю, також може проявлятися при сильній алкогольної інтоксикації в стані сп’яніння.

біла гарячка у алкоголіка

Симптоми розвитку білої гарячки:

 • Наростаюча тривога і нав’язливі страхи;
 • Скачки артеріального тиску;
 • Тремор;
 • Тривале безсоння;
 • Панічні атаки і занепокоєння.

Білочка у алкоголіків супроводжується тактильними, зоровими і слуховими галюцинаціями.

Чому виникає біла гарячка

Ознаки білої гарячки можуть помітити люди, які систематично вживають алкоголь.  Наслідок хронічного алкоголізму – психічні розлади.  Делірій виникає тому що алкоголік різко припиняє пити і його організм і психіка не можуть адаптуватися до різкої зміни і відсутності алкоголю.

Білочка може виникнути якщо алкоголік не може вийти із запою, вживає спирт в чистому вигляді або замінює його сурогатами, раніше мав черепно-мозкові травми, які могли привести до порушень в тканинах внутрішніх органів.  При алкогольному делірії людина потребує невідкладної медичної допомоги.

Види алкогольного делірію

Визначити вид білої гарячки допоможе класифікація психозів.  Це необхідно, щоб лікар з точністю знав стадію алкоголізму і історію хвороби пацієнта, для надання йому необхідної допомоги.  Види алкогольного делірію:

 • Класичний – симптоми не проявляються відразу, а виникають поступово.  Стадії розвитку делірію слідують один за одним, що в кінцевому підсумку призводить до психозу;
 • Люцідний – проявляється в порушенні координації рухів, панічних атаках, але не супроводжується галюцинаціями і маренням;
 • Абортивний – хвилеподібні прояви тривоги можуть супроводжуватися уривчастими галюцинаціями і маренням;
 • Професійний – ознаки схожі з типовим психозом, але головна відмінність в тому, що алкоголік робить побутові, повторювані дії, пов’язані з професійною діяльністю;
 • Муссітірующий – розлади опорно-рухової системи супроводжуються проявами професійного делірію, стан алкоголіка критичний;
 • Атиповий – виникає у людей, які раніше стикалися з психозом.  Його ознаки схожі на шизофренію і пацієнт потребує допомоги лікарів.

Коли лікар-нарколог визначить вид алкогольного психозу, він підбере необхідне лікування, щоб усунути його ознаки та наслідки.

Перша допомога при білій гарячці

Лікування білої гарячки повинно проходити в стаціонарі медичного центру під цілодобовим наглядом.  Це необхідно, щоб знизити ризик шкоди, який алкоголік неусвідомлено може заподіяти собі або іншим людям.  Терапія починається з детоксикації та плазмафарезу.

алкогольний психоз

Введення в організм ноотропів, вітамінів, сольового розчину і глюкози допомагає швидко очистити його від токсичних речовин.  При гострому психозі нарколог може призначити психотропні препарати, щоб занурити залежну людину в оздоровчий сон і позбавити від психомоторного збудження.

Як привезти хворого в стаціонар

Якщо ви помітили ознаки алкогольного делірію і не знаєте, як допомогти алкоголіку, зверніться за номером гарячої лінії та лікарі розкажуть вам про можливі методи транспортування хворого в стаціонар.  Також ви можете скористатися послугою виклику лікаря-нарколога на дом для надання першої допомоги алкоголіку.

Коли нарколог усуне ознаки білої гарячки, лікарі рекомендують пройти стаціонарне лікування алкоголізму, яке включає в себе позбавлення від фізичного та психологічного бажання вживати.  Після комплексного лікування алкоголік зможе відмовитися від вживання спиртного назавжди.