Наркотична залежність симптоми

Ознаки наркоманії

Наркоманія, як і інші залежності – алкогольна та ігрова, накладає свій відбиток на зовнішність вживаючої людини. Ознаки наркоманії на обличчі – це розширені або звужені зіниці, уповільнена мова, шкірний висип, синці під очима. Порожній і байдужий погляд – відмінна риса всіх наркоманів.

симптоми наркоманії

Впізнати наркомана можна по поведінці. Якщо звички вашої близької людини змінилися і його поведінка стала неадекватною, ви повинні запобігти розвитку залежності на ранній стадії, щоб не допустити смерті від передозування наркотиками та інших наслідків вживання.

Симптоми наркотичної залежності

Визначити вживання наркотиків можуть не тільки тести на наркотики, але і симптоми наркотичної залежності:

  • Ломка – стан абстиненції, яке виникає у всіх наркоманів під час відмови від вживання;
  • Інтоксикація – виражається в нудоті і блювоті, нездужанні і є ознакою вживання;
  • Апатія – проявляється в небажанні брати участь у власному житті і житті своєї родини;
  • Борги – виникають проблеми у фінансовій сфері через постійний пошук грошей на нову дозу;
  • Заперечення – очевидна поведінка будь-якого наркомана, якому соромно зізнатися у вживанні.

Якщо один з перерахованих вище ознак є у вашої дитини – зверніться до лікаря-нарколога медичного центру доктора Василенко.

Як запобігти розвитку залежності

Якщо ви вже спробували наркотик – у вас розвивається психологічна залежність від ПАР. Запобігти розвитку фізичної залежності можна тільки в тому випадку, якщо відразу ж визнати проблему, пройти курс лікування наркоманії в стаціонарі і прийняти допомогу фахівців.

ознаки залежності

Чим раніше ви проконсультуєтеся з лікарями, тим більше шансів запобігти розвитку залежності на ранній стадії. Але якщо ви тривалий час вживаєте наркотики ін’єкційно, не впадайте у відчай. Навіть наркомана зі стажем можна вилікувати. Необхідна умова для ефективного лікування – добровільне бажання кинути вживати.

Що робити якщо дитина наркоман

Якщо ваша дитина вживає наркотики, не закривайте очі на проблему і не думайте, що вона вирішиться сама собою. Помилка батьків наркомана в тому, що вони думають що це шкідлива звичка, яка пройде з віком. Але залежність – це хвороба і наркоман потребує медичної та психологічної допомоги.

Вилікувати залежність можна, але тільки якщо наркоман визнає свою проблему і у нього є бажання вилікуватися. Курс лікування проходить під наглядом фахівців. Після реабілітації лікарі рекомендують пройти кодування від наркотиків, щоб повністю усунути психічну залежність.