Шавлія (сальвія) як наркотик: що це, дія, побічні ефекти, залежність

Що таке сальвія?

Шавлія відноситься до рослин сімейства ясноткових і володіє досить сильним наркотичним ефектом.

сальвія

Його психоактивну дію обумовлено галлюциногенним ефектом речовини, що містяться в складі сальвії.

Дія шавлії

Наркозалежні вживають шавлію у вигляді перемеленого порошку, який додають в алкогольні або безалкогольні напої, деякі люди курять шавлію, або вживають в чистому вигляді – жують свіже листя для досягнення стану наркотичного сп’яніння.

Мінімальний ефект шавлія надає, якщо додавати його в напій і ковтати. Якщо жувати листя шавлії, його дія може тривати близько години, проте ефект від наркотичної дії сальвії може бути присутнім ще протягом кількох годин.

шавлія

Екстракт шавлії має більший наркотичний ефект, ніж сухі подрібнені листя шавлії. Найпоширеніший спосіб вживання – куріння, в такому випадку ейфорійний ефект настає відразу, але триває не довго.

Вже через 15 хвилин галлюциногенна дія припиняється, і залежний відчуває бажання випробувати ефект шавлії знову. З’являється психологічний потяг до вживання, заради досягнення ейфорійного стану.

Наркотичний ефект шавлії

Багато в чому ефект від вживання шавлії залежить від виду вживання і кількості препарату.

Стан наркотичного сп’яніння виникає миттєво і триває протягом години, найбільш інтенсивні галюцинації тривають близько 30 хвилин, після чого дія сальвії припиняється.

куріння шавлії

Багато залежних вживають шавлію одночасно з алкоголем або іншими наркотичними препаратами, для посилення дії шавлії.

Ознаки вживання шавлії

При вживанні шавлії залежний відчуває слухові, зорові, тактильні галюцинації, знаходиться в стані зміненої свідомості і втрачає зв’язок з реальністю, у людини пересихає в роті, з’являється спрага і підвищене потовиділення, підвищується артеріальний тиск, з’являються порушення координації рухів, напади параної і панічні атаки, психоз.

Наслідки вживання шавлії

Так як сальвія відноситься до галлюциногенів, шкоду від її вживання можна порівняти з іншими наркотиками цієї групи: ЛСД, екстазі.

екстазі лсд

При тривалому вживанні шавлії можуть з’явитися порушення пам’яті й мови, розлади психіки, знижується концентрація уваги, людина часто знаходиться в пригніченому стані, депресії, її відвідують думки про суїцид.

Наслідки вживання шавлії доставляють дискомфорт залежному, знижують якість життя, при повторному вживанні підвищується ризик передозування, з’являються психологічні проблеми і не здатність адекватно оцінювати свої дії.

Побічні ефекти від вживання сальвії

При тривалому вживанні сальвії можуть з’явитися аритмія, запаморочення, озноб, порушення сну і емоційні перепади. Збільшується ризик виникнення раку легенів при курінні сальвії.

рак легенів

Залежно від стану психіки людини в момент вживання можуть з’явитися побічні ефекти у вигляді психозу і параної.

При вживанні шавлії разом з алкоголем або іншими наркотичними препаратами ефект може бути непередбачуваним, аж до інтоксикації, передозування, втрати свідомості.

Залежність від шавлії

Психологічна залежність від шавлії виникає через наркотичний ефект, який змушує залежного знову вживати шавлію для досягнення стану ейфорії.

ейфорія

Галюциногенні властивості шавлії наражають на небезпеку психіку людини, коли бажання отримати задоволення від вживання виходить на перший план, людина потрапляє в пастку залежності.

Лікування залежності від сальвії

Сальвія, як і інші психоактивні речовини викликає звикання. При хронічному вживанні шавлії організму залежного завдається шкода.

лікування залежності

Для того, щоб в найкоротші терміни вивести токсичні речовини з організму і запобігти ризику виникнення захворювань, на грунті тривалого вживання шавлії фахівці рекомендують пройти курс лікування в стаціонарі, щоб позбавиться від психологічної залежності і вивести токсичні речовини з організму.