Панкреатит і алкоголь (алкогольний панкреатит)

Причини панкреатиту у алкоголіків

Панкреатит у алкоголіка обумовлений важкою формою запалення підшлункової залози.

панкреатит

Клітини залози уражаються токсичними речовинами, які є продуктами розпаду етанолу, і це причина виникнення алкогольного панкреатиту.

Коли виникає некроз тканин, ферменти підшлункової починають перетравлювати самі себе і це призводить до поразок в деяких ділянках органу.

Патогенез захворювання викликає набряклість, підшлункова залоза збільшується і чинить тиск на органи, які знаходяться поблизу. Хворобливі відчуття в області підшлункової обумовлені тим, що оболонка залози розтягується і заподіює дискомфорт алкоголіку.

алкогольний панкреатит

Псевдокісти, які утворюються під час цього процесу наповнені некротизований вмістом. Захворювання прогресує, з’являється фіброз, в результаті якого відбувається деформація проток і з’являється застій секрету підшлункової залози, що ще більше руйнує орган.

Здорові тканини замінюються сполучною тканиною, з’являються порушення ендокринної функції підшлункової залози. Це одна з причин появи цукрового діабету у алкоголіків.

Більшість людей, що зловживають алкоголем, крім цього мають нікотинову залежність, за рахунок чого алкоголік стикається з ускладненнями у вигляді спазмів судин, а так само ішемічними ураженнями підшлункової залози, що значно погіршує ситуацію.

Симптоми алкогольного панкреатиту

Нестерпний біль, який з’являється під час алкогольного панкреатиту змушує алкоголіка відчувати напругу через хворобливі відчуття у верхній половині живота, іноді ці болі можуть з’являтися в області руки або спини, що вводить алкоголіка в оману, через схожість цих симптомів з ознаками інших захворювань .

біль в області підшлункової залози

Гострий спонтанний біль або хронічний ниючий біль посилюється, якщо алкоголік лежить на спині. Больові відчуття посилюються під час прийомів їжі, на підсвідомому рівні залежний починає відчувати панічних страх перед їжею, пов’язуючи його з появою гострого болю.

Загострення алкогольного панкреатиту проявляється після будь-якої кількості спиртного, яке потрапляє в організм. Це супроводжується нудотою і блювотою, ознаки схожі з алкогольним отруєнням. Через погану засвоюваніть їжі у людини спостерігається виснаження організму, це пов’язано з тим, що поживні речовини не затримуються в організмі.

Діагностика панкреатиту у алкоголіків

Діагностувати панкреатит у алкоголіка на ранній стадії важко. Очевидними, симптоми алкогольного панкреатиту стають тоді, коли з’являється набряклість залози і починається некроз тканин.

узд підшлункової залози

Для того, щоб діагностувати панкреатит лікарі проводять ультразвукове дослідження, а так само комп’ютерну томографію і біохімічний аналіз крові і сечі, щоб дослідити роботу підшлункової залози.

Після того, як фахівці проведуть ряд досліджень можна діагностувати панкреатит у алкоголіка.

Лікування алкогольного панкреатиту

Одна з першочергових умов для лікування алкогольного панкреатиту – це повна відмова від спиртного і нікотину. Лікарі підбирають індивідуальний курс лікування, спираючись на результати діагностики та дослідження підшлункової залози.

Фахівці призначають хворому п’ятий панкреатичний стіл, в деяких особливо важких випадках лікарі можуть призначити людині лікувальне голодування.

дієта при панкреатиті

Лікування проходить під цілодобовим наглядом фахівців, що забезпечує регулярні огляди і діагностику стану залежного, а так само дозволяє побачити позитивну динаміку під час лікування.

Якщо в органі помітили кісти, то при необхідності їх видаляють, але не варто забувати, що оперативне втручання при алкогольному панкреатиті збільшує ризик розвитку діабету у алкоголіків.

Під час курсу терапії лікарі підбирають знеболюючі та протиблювотні препарати, вітаміни і мікроелементи, які покращують загальний стан алкоголіка, знижують болі в області підшлункової і підтримують організм в стабільному стані.

Профілактика панкреатиту у алкоголіків

Якщо ви хочете уникнути серйозних наслідків, у вигляді алкогольного панкреатиту або цукрового діабету та інших ускладнень, які пов’язані з хронічним алкоголізмом, вам слід відмовитися від вживання спиртних напоїв і нікотину, а так само дотримуватися правильного харчування.

лікування алкогольного панкреатиту

Якщо ви не можете самостійно відмовитися від алкоголю, зверніться за допомогою до професіоналів, які нададуть вам ефективну допомогу при лікуванні алкогольної залежності. Це дозволить не тільки уникнути алкогольного панкреатиту, але і поліпшити якість життя!