Кетамін: що це, як діє, передозування, наслідки вживання, лікування

Що таке кетамін

Вуличні назви кетаміну – настя, вітамін К, кетіш – зустрічаються на просторах інтернету, де можна купити нелегальні наркотики, які викликають залежність. Кетамін відноситься до галлюциногенів синтетичного походження. Його можна порівняти з ЛСД, екстазі, агельским пилом або псилоцибіновими грибами бо кетамін надає схожий ефект на психіку і викликає галюцинації. Купити кетамін можна у вигляді порошку, рідини або таблеток.

Дія кетаміну

Ефект кетаміну настає через 10 хвилин при вживанні через ніс або у вигляді таблеток. При внутрішньовенному вживанні ефект наркотику настає миттєво і наркоман відчуває ейфорію, помутніння розуму, втрату в просторі і часі, а також слухові, зорові і тактильні галюцинації.

кетамін

Під впливом кетаміну знижується больовий поріг, людина відчуває прикордонний стан між реальністю та вигадкою і не віддає собі звіт в своїх діях. Різкі емоційні перепади супроводжують людину в стані наркотичного сп’яніння. Ейфорія триває до тих пір, поки не припиниться ефект кетаміну. Але навіть після цього залишаються побічні ефекти від вживання – «флешбеки».

Передозування

При передозуванні кетаміном може спостерігатися психоз, дезорієнтація, блювота, тремор, судоми, параноя, втрата зору, провали в пам’яті і зупинка серця. Якщо ви помітили ознаки вживання наркотику у своєї близької людини вам необхідно звернутися до нарколога медичного центру доктора Василенко для надання першої допомоги на дому або в стаціонарі. При передозуванні кетаміном завдання лікаря – стабілізувати стан організму і уникнути загрози смерті. Після чого нарколог підбере ефективний метод лікування наркоманії.

Наслідки вживання кетаміну

Небезпека вживання кетаміну в тому, що наслідки для організми незворотні. Шкода завдається ниркам і печінці, шлунково-кишковому тракту, це призводить до порушень метаболізму, утруднення сечовипускання і руйнування внутрішніх органів.

передозування кетаміном

Дегенеративні процеси при вживанні галюциногенів можуть привести до втрати розуму, недоумства і психічних захворювань. Вживання кетаміну під час вагітності може призвести до деформацій плоду і викидня. Абстинентний синдром (наркотична ломка) – неминучий наслідок вживання наркотиків.

Лікування залежності

Лікування залежності від кетаміну має бути своєчасним, щоб уникнути необоротних змін в організмі і психіці людини. Якщо ви звернули увагу на зміни в поведінці і зовнішньому вигляді близької людини – це можуть бути ознаки вживання наркотику. Якщо ваші страхи підтвердилися після огляду у лікаря-нарколога, вам необхідно негайно звернутися за допомогою.

Залежна людина повинна отримати професійну допомогу команди фахівців в медичному центрі доктора Василенко. Після того, як токсичні речовини виведуть з організму, настає етап позбавлення від психологічної залежності за допомогою комплексного лікування наркоманії. Результат реабілітації – повне відновлення здоров’я і психіки, відмова від вживання наркотиків, стабілізація емоційного стану і придбання сенсу життя без вживання наркотиків.