Фентаніл (білий китаєць): що це, як діє, передозування, наслідки вживання, лікування

Що таке фентаніл

Афганець, китаєць, білий китаєць, білий перс – це назви фентанілу, які часто зустрічаються на просторах інтернету під час обговорення ефекту фентанілу. Цей вид наркотику відноситься до антидепресантів і надає заспокійливий ефект на організм людини. Фентаніл належить до синтетичних опіатів. У медицині цей наркотик знайшов своє застосування як болезаспокійливий засіб для людей з важкими захворюваннями.

Ефект фентанілу

Ефект фентанілу залежить від способу вживання. Найчастіше цей наркотик продається у вигляді порошку і його можна нюхати, курити чи вводити внутрішньовенно. Фентаніл сильнодіючий наркотик, тому ефект настає відразу ж після вживання.

фентаніл

При ін’єкційному введенні наркотик викликає ейфорію, розслаблення, сонливість. Залежно від тривалості вживання і кількості речовини дія фентанілу може мати різний ефект. Після того, як стан ейфорії закінчується людина потребує нової дозі фентанілу для того, щоб знову відчути «кайф» і «прихід».

Передозування

Передозування при вживанні наркотика в великій кількості може статися як у момент ін’єкційного вживання, так і при вдиханні порошку через ніс. Це відбувається через те що до складу фентанілу входять домішки та інші психоактивні речовини. Ознаки передозування – нудота, блювота, втрата свідомості, звуження зіниць, відсутність реакції на світло.

Перша допомога в такому випадку повинна надаватися на дому наркологом, або ж в стаціонарі медичного центру під наглядом лікарів. Детоксикація або УБОД допоможе вивести отруйні речовини з організму і стабілізувати стан організму.

Наслідки вживання фентанілу

При тривалому вживанні фентанілу з’являються побічні ефекти від вживання. Через безсоння і втрату апетиту є ризик розвитку психозу, параної, анорексії. Проблеми з шлунково-кишковим трактом, наприклад запори і блювота часто спостерігаються у людей, які вживають цей наркотик. Проблеми в соціальній сфері – втрата місця роботи, кредити, сварки з сім’єю часто зустрічаються у залежних, які нехтують відносинами з близькими людьми заради вживання наркотиків.

передозування фентаніл

При ін’єкційному вживанні фентанілу зростає ризик появи інфекційних захворювань – ВІЛ, СНІД, гепатит. Для усунення наслідків вживання знадобиться пройти курс відновлення і реабілітації в медичному центрі.

Лікування залежності

Лікування залежності від фентанілу в медичному центрі доктора Василенко проходить під цілодобовим наглядом команди фахівців: лікарів, психологів, психіатрів, медичного персоналу. Це необхідно для того, щоб здійснювати спостереження за станом організму і психіки і фіксувати позитивну динаміку під час лікування наркоманії.

Назавжди позбавиться від психологічної залежності і клейма «наркоман» допоможе комплексне лікування залежності від фентанілу в центрі доктора Василенко. Домогтися стійкої відрази до вживання наркотиків допоможе індивідуальний план відновлення від наркотичної залежності. Завдяки комплексному лікуванню наркоманії ви позбудетеся від ломки і психологічного бажання вживати наркотики.