Галюциногенні (псилоцибінові) гриби: що це, вплив, побічні ефекти і ризики для здоров’я, залежність

Що таке галюциногенні гриби?

Псилоцибінові гриби відносяться до категорії галюциногенів. Діюча речовина – псилоцибін.

галюциногенні гриби

Відомі види галюциногенних грибів це сенний гнойовик, строфарія, панеолус, гімнопіл і безліч інших. Зовні ці гриби можна визначити по темному капелюшку і довгій білій ніжці. У сушеному вигляді псилоцибінові гриби набувають темно-коричневий відтінок.

Способи вживання

Галлюціногенні гриби можна вживати в сирому або сушеному вигляді: їсти, заварювати. Щоб позбавиться від присмаку псилоцибіна, гриби змішують з іншими продуктами харчування.

псилоцибінові гриби

Також їх можна вживати у свіжому вигляді. Спотворене сприйняття дійсності – це ефект від вживання псилоцибінових грибів.

Вплив грибів

Перше вживання «чарівних» грибів не можна назвати приємним. Людина відчуває нудоту і блювотний рефлекс. Мета наркомана – досягти галюциногенний ефект, «відкрити врата в новий світ».

гриби

Але в багатьох випадках ефект прямо протилежнийпанічний страх, збудження і відчуття втрати зв’язку з реальністю, схожою з божевіллям.

Ознаки вживання галюциногенних грибів

Після вживання людина знаходиться в ейфоричному стані, у неї з’являються зорові, тактильні та слухові галюцинації, втрата в часі і дезорієнтація в просторі.

Розширені зіниці і підвищена чутливість до світла, свербіж, озноб, порушення координації рухів – це ефект від короткострокової дії псилоцибінові грибів.

ефект псилоцибіну

У разі вживання грибів у великій кількості людина відчуває паніку, у неї розвивається психоз, це відбувається через те, що під впливом галюциногенних грибів людина не може відрізнити фантазії від реальності.

Побічні ефекти

Психічний стан людини, яка вживає псилоцибінові гриби, погіршується. Флешбеки – це те, що відчуває залежний, після припинення вживання. Це один з побічних ефектів галюциногенних грибів.

Найчастіше флешбеки відбуваються несподівано, і людина відчуває психологічну напругу від того, що не в змозі від них позбутися. Зниження концентрації уваги, погіршення пам’яті і зорові ілюзії – це побічні ефекти від вживання грибів.

флешбек

Навіть після припинення вживання людина продовжує відчувати галюцинації, це заподіює дискомфорт у повсякденному житті, призводить до панічних атак і психозу.

Вживання галюциногенних грибів під час вагітності

Ризик викидня збільшується, якщо вагітна жінка вживає гриби. Можуть початися передчасні пологи, це може закінчиться відшаруванням плаценти, а так само збільшує ймовірність того, що новонароджений буде мати вроджені проблеми зі здоров’ям, які можуть проявиться вже в дорослому віці.

Залежність від псилоцибина

Псилоцибін не викликає фізичної залежності і абстинентного синдрому. Але при регулярному вживанні грибів зростає толерантність до речовини, і для досягнення колишнього ефекту людина потребує підвищеного дозування.

лікування залежності

Психологічна залежність вимагає втручання фахівців. На тлі вживання галюциногенних грибів можуть з’явиться психічні захворювання і без своєчасного втручання фахівців позбутися від бажання вживати гриби неможливо.