Як дізнатися, що людина наркозалежна? Як розпізнати вживання наркотиків?

Як зрозуміти, що людина вживає наркотики?

Перші ознаки вживання наркотиків можуть допомогти розпізнати наркомана на ранній стадії залежності і своєчасно надати людині ефективну допомогу, запобігши розвиток хімічної залежності.

продаж наркотиків

Щоб зрозуміти, чи вживає людина наркотики чи ні, досить звернути увагу на ряд ознак, які допоможуть переконатися чи спростувати факт вживання наркотиків.

Ознаки вживання наркотиків

Умовно можна розділити ознаки вживання наркотиків на кілька груп:

  • Зміни в біологічній сфері

При вживанні легких наркотиків, таких як марихуана, з’являється почервоніння очей, втомлений вигляд, безпричинний сміх, після якого настає пригнічений стан.

види наркотиків

При вживанні синтетичних наркотиків: амфетамін, солі, спайс, екстезі можуть з’явитися безсоння, втрата апетиту, пригнічений стан, розширені зіниці, зневоднення, загальмована мова, нудота і блювота при передозуванні синтетичними наркотиками.

При вживанні важких наркотиків, наприклад метадон, героїн, макова насіння – очевидними ознаками вживання можна вважати звужені зіниці, сліди від ін’єкцій на тілі і стрімке виснаження організму.

  • Зміни в психологічній сфері

Будь-які психоактивні речовини надають руйнівну дію не тільки на організм людини, але і на її психологічний стан.

марихуана

Емоційні перепади з’являються вже на ранній стадії залежності, коли у людини починає формуватися психологічний потяг до вживання наркотиків.

Також до психологічних ознак відноситься зниження концентрації уваги, погіршення пам’яті, неуважність, знижується успішність на навчанні, з’являється необгрунтована агресія, скритність, небажання йти на контакт.

  • Зміни в соціальній сфері

Коло спілкування наркозалежної людини змінюється. Він складається з людей зі спільними інтересами – пошук грошей на наркотики і їх вживання. Крім цього, в оточенні залежного можуть з’явитися люди з сумнівним минулим, судимостями.

наркозалежні

Якщо ви помітили, що ваш близький втратив інтерес до сім’ї, друзів і прагне якомога більше часу проводити поза домом – у вас є привід для занепокоєння. Бажання ізолюватися і проводити час з вживаючими людьми легко пояснити, якщо людина потрапила в пастку залежності і приховує своє вживання.

Він буде уникати відносин зі своєю сім’єю через підсвідоме відчуття провини і сорому. Втрата довіри і нехтування своїми сімейними обов’язками говорять про те, що людина потребує допомоги.

  • Зміни в моральній сфері

Для вживаючої людини стирається грань між тим, що таке «добре» і що таке «погано». Втрата морального обличчя, моральних цінностей і принципів згодом перетворюють людину в деградуючу особистість, яка переступає через всі моральні підвалини і навіть закон, заради досягнення своєї мети – вживання наркотиків.

порушення закону

Наркоман легко обдурить, скористається чиєюсь слабкістю, він витончено маніпулює оточуючими людьми. Для такої людини не існує поняття «можна» або «не можна». Він готовий принести в жертву найближчих людей, матеріальні цінності, вкрасти заради того, щоб знайти гроші на наркотики.

Якщо ви помітили пропажу цінних речей з дому – можливо, вам слід звернути увагу на зміни в вашому близькому, щоб вчасно розпізнати ознаки вживання наркотиків і запобігти наслідкам наркоманії.

Як розпізнати вживання наркотиків?

Якщо ви звернули увагу, що поведінка і зовнішність вашого родича змінилася, не варто затівати скандал, це може відштовхнути наркомана, який потребує допомоги, але не усвідомлює цього. Всі ваші спроби дізнатися, вживає він наркотики чи ні, будуть сприйматися в багнети.

тестування на наркотики

Для того, щоб упевнитися в тому, що ви маєте рацію зберігайте спокій і самовладання. Купіть тест на вживання наркотиків в аптеці і попросіть людину пройти його. Мотивуйте своє прохання тим, що ви їй довіряєте і хочете переконатися в тому, що він вас не обманює і не вживає наркотики.

Це дозволить уникнути конфліктної ситуації і розташувати людину к собі. Якщо результат тесту буде позитивним – не влаштовуйте сварку, спокійно поговоріть з наркоманом і запитайте про те, які наркотики він вживав, в якій кількості і з якої причини. Якщо він продовжує заперечувати наявність проблеми – зверніться за допомогою до фахівців.

Що робити якщо людина вживає наркотики?

Щоб надати допомогу наркоману необхідно звернутися в медичний центр. Після того, як нарколог-психіатр проведе комплексне обстеження організму і психіки, він підбере ефективний курс лікування наркоманії.

лікування наркомана

Методики терапії наркозалежності підбираються індивідуально для кожного. Але в першу чергу в стаціонарі проводиться процедура детоксикації для того, щоб вивести токсичні речовини з організму і стабілізувати стан людини.

Пам’ятайте, що наркоманія – це серйозна проблема. І якщо у вас є підстави вважати, що людина вживає наркотики – негайно звертайтеся за допомогою, щоб своєчасно запобігти наслідкам вживання наркотиків.