Чому реабілітація не допомогла кинути вживати наркотики

Що таке реабілітація

Реабілітація – процес відновлення фізичного та психологічного стану наркомана, соціальної сфери, моральних цінностей.  Реабілітація формує навички, необхідні для тверезого життя.  Перебуваючи в ізоляції від старого кола спілкування наркоман отримує можливість відмовитися від вживання наркотиків.

зрив після лікування наркоманії

Реабілітаційні центра пропонують пройти лікування наркоманії за “12 кроковою” програмою, яка зарекомендувала себе, як ефективний метод за кордоном.  Але 85% наркоманів, які пройшли лікування в реабілітаційному центрі з часом повертаються до вживання.  Це доводить не ефективність програми “12 кроків”.

Чому відбувається зрив?

Зрив після реабілітації відбувається по ряду причин.  Найпоширеніші причини зриву після реабілітації в наркологічному або реабілітаційному центрі це:

  • Примусове лікування.  У багатьох реабілітаційних центрах вам запропонують примусовий метод лікування наркоманії.  Це протизаконно і не ефективно.  Після такого лікування психологічний стан наркомана погіршується, він втрачає довіру до своєї сім’ї, яка пішла на цей крок і повертається до вживання наркотиків, щоб помститися за завданий біль.
  • Заперечення в гострій стадії.  Коли людина всіма силами заперечує вживання наркотиків, не відчуває бажання відмовитися від вживання, чинить опір і відмовляється прийняти допомогу, але його змушують пройти лікування в реабілітаційному центрі – результат буде негативним.  Наркоману необхідно усвідомити свою проблему і самостійно звернутися за допомогою.
  • Не дотримання рекомендацій.  Одна з найпоширеніших причин – недотримання рекомендацій фахівців після лікування наркоманії в реабілітаційному центрі.  Залежним людям не рекомендується повертатися до старого коло спілкування і до старих звичок.  Чи не дотримуючись цієї позиції зрив після реабілітації буде неминучим.

Відмінності реабілітаційного центру від медичного центру

Відмінною рисою реабілітаційних центрів є реабілітація закритого типу.  У цій установі у залежної людини не буде можливості вийти за межі будівлі, що суперечить в першу чергу закону України про права людини.  Обмеження цих прав карається за чинним законодавством України.

як уникнути зриву після лікування наркоманії

Переваги лікування наркоманії в медичному центрі доктора Василенко – відкриті двері, вільне пересування по лікарні і по території.  Наркоман – це перш за все людина, у якої є права, бажання, почуття.  Наш пріоритет – не обмежувати людину в її потребах, а навпаки сприяти їх реалізації.

Як уникнути зриву

Виключити зрив після лікування наркоманії можна.  Якщо ви зіткнулися з проблемою вживання наркотиків, віднесіться до вибору медичного центру для лікування з усією відповідальністю, адже мова йде про ваше здоров’я або про здоров’я вашої близької людини.  Ретельно вибирайте центр допомоги для залежних, щоб уникнути зриву після лікування.

Довіртеся професіоналам медичного центру доктора Василенко, якщо ви хочете допомогти наркоману кинути вживати наркотики назавжди.  Комплексне лікування залежності від наркотиків здатне позбавити наркозалежного від психологічного бажання вживати, а також від наслідків вживання для організму і психіки.