Куріння тютюну і артеріальний тиск

Куріння підвищує тиск

Вплив куріння тютюну на кровообіг людини був предметом багатьох наукових досліджень ще з 1909 року.

Вплив тютюнового диму на організм, кров і артеріальний тиск вивчався всебічно з фармакологічного та фізіологічного аспекту.

Куріння підвищує тиск

Судинозвужувальну дію куріння тютюну вперше продемонстрували вчені початку 20 століття за допомогою апарату плетизмографу.

  • Плетизмограф – апарат для вивчення коливань. Зокрема він графічно визначає зміни обсягу в залежності від їх наповнення.

Ці дослідження показали, що куріння викликає підвищення артеріального тиску і збільшення частоти пульсу.

  • Під час куріння сигарети температура, тиск і пульс змінюються.

Пульс збільшується приблизно на 20%, температура в руці падає приблизно на один градус, а кров’яний тиск збільшується. Падіння температури і підвищення артеріального тиску відбуваються через скорочення кровоносних судин, що є загальновідомим фактом.

З часів цих досліджень пройшло більше 100 років. За цей час було також визнано, що паління сигарет викликає звуження судин, що характеризується зниженням шкірних температур кінцівок або плетизмографічним зменшенням швидкості кровотоку разом з підвищенням кров’яного тиску і частоти пульсу.

Кава та сигарети

Всім відомий той факт, що кофеїн і нікотин – речовини, які викликають залежність не менше, ніж наркотики, а кинути курити і вживати каву ще складніше, адже вони не створюють такого похмурого образу, як наркотик або алкоголь.

Куріння та тиск

Більш того, наслідки припинення вживання кави і сигарет також можуть бути болючими: головні болі, тяга, іноді навіть набір зайвої ваги. Це багатьох зупиняє.

І, тим не менш, не варто забувати, якої шкоди ці речовини завдають організму, зокрема судин і серця. Радує тільки той факт, що процес зворотній, і з часом організм може відновитися навіть після тривалої залежності.